• Otomatik

  

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 78997 Tarih: 21.12.2017

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

-BAŞKAN ASLAN: “2017 YILINDA KOOPERATİFİMİZ %36 ORANINDA BÜYÜDÜ”

TARSUS Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 2017 yılında esnaflara 28 milyon 170 bin 300 TL kredi kullandırdıklarını söyledi. Başkan Aslan, 2016 verilerine göre, 2017 yılında esnaflara 5 milyon TL yakın bir rakamla daha fazla kredi kullandırdıklarını ve kooperatifin büyüme oranının %36 seviyesine vardığını vurguladı.

2017 yılının son günlerine yaklaşıldığı şu günlerde, Kooperatifin mali tablosu ile ilgili olarak kamuoyuna bilgilendirmede bulunan Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 milyon 100 bin TL olan plasman tutarının, 20 Aralık 2017 tarihi itibariyle 42 milyon 750 bin TL’ye çıktığını belirtti.

Yönetim, denetim, personel ve Halkbank yetkilileriyle uyum içinde yürüttükleri çalışmalar kapsamında Kooperatifin her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Başkan Bektaş Aslan, aktif 1409 üyeden 535’e 2017 yılı içinde 26 milyon 732 bin 300 TL işletme kredisi kullandırdıklarını ifade etti.

40 üyenin 840 bin TL tutarında KOSGEB kredisi, 39 esnafın ise 598 bin TL tutarında dost hesap kredisi kullandığını belirten Başkan Bektaş Aslan, 2017 yılı 1 Ocak-20 Aralık tarihleri arasında toplamda 28 milyon 170 bin 300 TL tutarındaki krediyi cansuyu olarak esnafa dağıttıklarını dile getirdi.

2017 cari döneminde 7 milyon 650 bin TL plasman artışıyla ciddi bir yol aldıklarının altını çizen Başkan Bektaş Aslan, “Kooperatifimizin bugünlere gelmesinde en büyük emek değerli üyelerimize aittir. Kooperatifimizin 20 Ocak 2018 günü olağan kongresi yapılacak. Kongremizde de tüm üye esnaflarımıza kooperatifimizin mali durumu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Bizler 2017 yılı planlamalarını yaparken, büyüme oranı olarak %13-14 olarak hesaplama yaparken, bugün büyüme oranımızın %36 olarak ortaya çıkmış olması gerçekten büyük bir başarının ürünüdür. Tekrar ediyorum bu başarının yakalanmasında en önemli faktör esnaflarımızdır” dedi.

Ödeme zorluğu yaşayan esnaflara her türlü kolaylığı sağladıklarını hatırlatan Başkan Bektaş Aslan, “Kredi kullanan esnaflarımızdan isteğimiz ödemelerini zamanında yapmalarıdır. Onların taksitlerini geciktirmeleri, yeni kredi kullanacak esnaflarımızın sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Ben ve diğer yönetici arkadaşlarım, ödemede sorun yaşayan esnaflarımızın işyeri veya evlerine kadar giderek yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili bilgi veriyor, elimizden gelen kolaylığı göstermeye çalışıyoruz. Yılbaşlarında bankalarda hesap devirleri olmakta. Bu nedenle yeni yılın ilk günlerinde bazen kredi kullandırmada küçük bir zaman dilimi de olsa sarkmalar olmakta. Bu nedenle üyelerimiz bu dönemlerde bizleri maruz görsünler. diye konuştu.

2018 yılının ülkemize dirlik, birlik ve beraberlik getirmesini dileyen Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, “Yeni yılın ülkemizde huzurun sağlanmasında, insanlarımız arasında kardeşlik duygularının çoğalmasına vesile olmasını temenni eder; tüm esnaflarımızın ve halkımızın yeni yıllarını tebrik ederim” şeklinde konuştu.

 


 • Tarım İşçilerinin Yeni Ücreti Belirlendi Tarım İşçilerinin Yeni Ücreti Belirlendi
 • MERSİN'DE HAİN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI 15 TEMMUZ YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ MERSİN'DE HAİN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI 15 TEMMUZ YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ
 •  Tuna: Tuna: "15 Temmuz Demokrasi Zaferidir"
 • BAŞKAN CAN, “15 TEMMUZ, MİLLETİMİZİN YAZDIĞI BİR DESTANDIR” BAŞKAN CAN, “15 TEMMUZ, MİLLETİMİZİN YAZDIĞI BİR DESTANDIR”
 • TARSUS BELEDİYESİ’NDE KALİTE'DE 16’NCI YIL TARSUS BELEDİYESİ’NDE KALİTE'DE 16’NCI YIL
 • ALMİR OTEL’DE KALİTELİ HİZMET, UYGUN FİYAT İLE TATİLİN KEYFİNİ ÇIKARIN ALMİR OTEL’DE KALİTELİ HİZMET, UYGUN FİYAT İLE TATİLİN KEYFİNİ ÇIKARIN
 • TARSUS’TA ZABITA VE POLİSTEN GÖRÜNTÜ VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE KARŞI OPERASYON TARSUS’TA ZABITA VE POLİSTEN GÖRÜNTÜ VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE KARŞI OPERASYON
 • Köy Seyirlik Turnesi Başlıyor Köy Seyirlik Turnesi Başlıyor
 • Hanımeli Pazarı 16 Temmuz Pazartesi günü açılıyor Hanımeli Pazarı 16 Temmuz Pazartesi günü açılıyor
 • Girişimci Ruh Vazgeçemez Girişimci Ruh Vazgeçemez
 • BAŞKAN TUNA: “SPOR VE EĞİTİM EŞ GÜDÜM İÇERİSİNDE OLMALI” BAŞKAN TUNA: “SPOR VE EĞİTİM EŞ GÜDÜM İÇERİSİNDE OLMALI”
 • ÇEMBER GENİŞLİYOR ŞEVKET CAN GÜÇLENİYOR ÇEMBER GENİŞLİYOR ŞEVKET CAN GÜÇLENİYOR
 • BAŞKAN CAN, “PROJELERİMİZLE ŞEHRİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ BAŞKAN CAN, “PROJELERİMİZLE ŞEHRİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ
 • TARSUS BELEDİYESİNDEN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ TARSUS BELEDİYESİNDEN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ
 • TAŞKIN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM TAŞKIN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM