• Otomatik

  

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 82300 Tarih: 21.12.2017

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

-BAŞKAN ASLAN: “2017 YILINDA KOOPERATİFİMİZ %36 ORANINDA BÜYÜDÜ”

TARSUS Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 2017 yılında esnaflara 28 milyon 170 bin 300 TL kredi kullandırdıklarını söyledi. Başkan Aslan, 2016 verilerine göre, 2017 yılında esnaflara 5 milyon TL yakın bir rakamla daha fazla kredi kullandırdıklarını ve kooperatifin büyüme oranının %36 seviyesine vardığını vurguladı.

2017 yılının son günlerine yaklaşıldığı şu günlerde, Kooperatifin mali tablosu ile ilgili olarak kamuoyuna bilgilendirmede bulunan Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 milyon 100 bin TL olan plasman tutarının, 20 Aralık 2017 tarihi itibariyle 42 milyon 750 bin TL’ye çıktığını belirtti.

Yönetim, denetim, personel ve Halkbank yetkilileriyle uyum içinde yürüttükleri çalışmalar kapsamında Kooperatifin her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Başkan Bektaş Aslan, aktif 1409 üyeden 535’e 2017 yılı içinde 26 milyon 732 bin 300 TL işletme kredisi kullandırdıklarını ifade etti.

40 üyenin 840 bin TL tutarında KOSGEB kredisi, 39 esnafın ise 598 bin TL tutarında dost hesap kredisi kullandığını belirten Başkan Bektaş Aslan, 2017 yılı 1 Ocak-20 Aralık tarihleri arasında toplamda 28 milyon 170 bin 300 TL tutarındaki krediyi cansuyu olarak esnafa dağıttıklarını dile getirdi.

2017 cari döneminde 7 milyon 650 bin TL plasman artışıyla ciddi bir yol aldıklarının altını çizen Başkan Bektaş Aslan, “Kooperatifimizin bugünlere gelmesinde en büyük emek değerli üyelerimize aittir. Kooperatifimizin 20 Ocak 2018 günü olağan kongresi yapılacak. Kongremizde de tüm üye esnaflarımıza kooperatifimizin mali durumu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Bizler 2017 yılı planlamalarını yaparken, büyüme oranı olarak %13-14 olarak hesaplama yaparken, bugün büyüme oranımızın %36 olarak ortaya çıkmış olması gerçekten büyük bir başarının ürünüdür. Tekrar ediyorum bu başarının yakalanmasında en önemli faktör esnaflarımızdır” dedi.

Ödeme zorluğu yaşayan esnaflara her türlü kolaylığı sağladıklarını hatırlatan Başkan Bektaş Aslan, “Kredi kullanan esnaflarımızdan isteğimiz ödemelerini zamanında yapmalarıdır. Onların taksitlerini geciktirmeleri, yeni kredi kullanacak esnaflarımızın sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Ben ve diğer yönetici arkadaşlarım, ödemede sorun yaşayan esnaflarımızın işyeri veya evlerine kadar giderek yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili bilgi veriyor, elimizden gelen kolaylığı göstermeye çalışıyoruz. Yılbaşlarında bankalarda hesap devirleri olmakta. Bu nedenle yeni yılın ilk günlerinde bazen kredi kullandırmada küçük bir zaman dilimi de olsa sarkmalar olmakta. Bu nedenle üyelerimiz bu dönemlerde bizleri maruz görsünler. diye konuştu.

2018 yılının ülkemize dirlik, birlik ve beraberlik getirmesini dileyen Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, “Yeni yılın ülkemizde huzurun sağlanmasında, insanlarımız arasında kardeşlik duygularının çoğalmasına vesile olmasını temenni eder; tüm esnaflarımızın ve halkımızın yeni yıllarını tebrik ederim” şeklinde konuştu.

 


 • Lokmanoğlu’ndan TSO’ya ziyaret Lokmanoğlu’ndan TSO’ya ziyaret
 • Gaziler Günü Tarsus’ta da törenlerle kutlandı Gaziler Günü Tarsus’ta da törenlerle kutlandı
 • SELÇUK TOGO YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ 21 EYLÜL’DE AÇILIYOR SELÇUK TOGO YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ 21 EYLÜL’DE AÇILIYOR
 • Başkan Dinçer’den protokole Ahilik ziyareti Başkan Dinçer’den protokole Ahilik ziyareti
 • Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur TAŞKIN’dan “Gaziler Günü” Mesajı. Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur TAŞKIN’dan “Gaziler Günü” Mesajı.
 • Tarsus CHP'den karma eğitim açıklaması Tarsus CHP'den karma eğitim açıklaması
 • BAŞKAN CAN “DAHA TEMİZ BİR TARSUS İÇİN ÇALIŞIYORUZ” BAŞKAN CAN “DAHA TEMİZ BİR TARSUS İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
 • İYİLER SAHAYA İNİYOR İYİLER SAHAYA İNİYOR
 • Tarsus AK Parti, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı Tarsus AK Parti, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı
 • SEMİH ÖZSU OĞLUNU EVLENDİRDİ… SEMİH ÖZSU OĞLUNU EVLENDİRDİ…
 • BAŞKAN CAN, 2018-2019 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILINI KUTLADI BAŞKAN CAN, 2018-2019 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILINI KUTLADI
 • Başkan Duran Şen, Yeni Eğitim Yılını Kutladı, Servis Şoförlerini Uyardı Başkan Duran Şen, Yeni Eğitim Yılını Kutladı, Servis Şoförlerini Uyardı
 • HİCABİZ ÖKSÜZ GAZETECİLERLE BULUŞTU HİCABİZ ÖKSÜZ GAZETECİLERLE BULUŞTU
 • Tarsus Milli Eğitim Müdürlüğünde devir teslim yapıldı Tarsus Milli Eğitim Müdürlüğünde devir teslim yapıldı
 • BAŞKAN CAN SEÇİM STARTINI ESHAB-I KEHF’TEN VERDİ BAŞKAN CAN SEÇİM STARTINI ESHAB-I KEHF’TEN VERDİ