• Otomatik

  

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 14221 Tarih: 21.12.2017

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

-BAŞKAN ASLAN: “2017 YILINDA KOOPERATİFİMİZ %36 ORANINDA BÜYÜDÜ”

TARSUS Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 2017 yılında esnaflara 28 milyon 170 bin 300 TL kredi kullandırdıklarını söyledi. Başkan Aslan, 2016 verilerine göre, 2017 yılında esnaflara 5 milyon TL yakın bir rakamla daha fazla kredi kullandırdıklarını ve kooperatifin büyüme oranının %36 seviyesine vardığını vurguladı.

2017 yılının son günlerine yaklaşıldığı şu günlerde, Kooperatifin mali tablosu ile ilgili olarak kamuoyuna bilgilendirmede bulunan Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 milyon 100 bin TL olan plasman tutarının, 20 Aralık 2017 tarihi itibariyle 42 milyon 750 bin TL’ye çıktığını belirtti.

Yönetim, denetim, personel ve Halkbank yetkilileriyle uyum içinde yürüttükleri çalışmalar kapsamında Kooperatifin her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Başkan Bektaş Aslan, aktif 1409 üyeden 535’e 2017 yılı içinde 26 milyon 732 bin 300 TL işletme kredisi kullandırdıklarını ifade etti.

40 üyenin 840 bin TL tutarında KOSGEB kredisi, 39 esnafın ise 598 bin TL tutarında dost hesap kredisi kullandığını belirten Başkan Bektaş Aslan, 2017 yılı 1 Ocak-20 Aralık tarihleri arasında toplamda 28 milyon 170 bin 300 TL tutarındaki krediyi cansuyu olarak esnafa dağıttıklarını dile getirdi.

2017 cari döneminde 7 milyon 650 bin TL plasman artışıyla ciddi bir yol aldıklarının altını çizen Başkan Bektaş Aslan, “Kooperatifimizin bugünlere gelmesinde en büyük emek değerli üyelerimize aittir. Kooperatifimizin 20 Ocak 2018 günü olağan kongresi yapılacak. Kongremizde de tüm üye esnaflarımıza kooperatifimizin mali durumu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Bizler 2017 yılı planlamalarını yaparken, büyüme oranı olarak %13-14 olarak hesaplama yaparken, bugün büyüme oranımızın %36 olarak ortaya çıkmış olması gerçekten büyük bir başarının ürünüdür. Tekrar ediyorum bu başarının yakalanmasında en önemli faktör esnaflarımızdır” dedi.

Ödeme zorluğu yaşayan esnaflara her türlü kolaylığı sağladıklarını hatırlatan Başkan Bektaş Aslan, “Kredi kullanan esnaflarımızdan isteğimiz ödemelerini zamanında yapmalarıdır. Onların taksitlerini geciktirmeleri, yeni kredi kullanacak esnaflarımızın sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Ben ve diğer yönetici arkadaşlarım, ödemede sorun yaşayan esnaflarımızın işyeri veya evlerine kadar giderek yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili bilgi veriyor, elimizden gelen kolaylığı göstermeye çalışıyoruz. Yılbaşlarında bankalarda hesap devirleri olmakta. Bu nedenle yeni yılın ilk günlerinde bazen kredi kullandırmada küçük bir zaman dilimi de olsa sarkmalar olmakta. Bu nedenle üyelerimiz bu dönemlerde bizleri maruz görsünler. diye konuştu.

2018 yılının ülkemize dirlik, birlik ve beraberlik getirmesini dileyen Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, “Yeni yılın ülkemizde huzurun sağlanmasında, insanlarımız arasında kardeşlik duygularının çoğalmasına vesile olmasını temenni eder; tüm esnaflarımızın ve halkımızın yeni yıllarını tebrik ederim” şeklinde konuştu.

 


 • ZABITA VE POLİS SAHTE KARNE ELE GEÇİRDİ ZABITA VE POLİS SAHTE KARNE ELE GEÇİRDİ
 • BAŞKAN CAN, TOPLU KONUT İÇİN KOLLARI SIVADI BAŞKAN CAN, TOPLU KONUT İÇİN KOLLARI SIVADI
 • KAHBELİĞİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ KAHBELİĞİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ
 • Vahap Seçer İl Kongresine Damgasını Vurdu Vahap Seçer İl Kongresine Damgasını Vurdu
 • Başkan Kocamaz; “Hizmet Bizim Gibi Dava Adamlarının İşi” Başkan Kocamaz; “Hizmet Bizim Gibi Dava Adamlarının İşi”
 • BAŞKAN CAN, TARSUS İDMAN YURDU’NU ZİYARET ETTİ BAŞKAN CAN, TARSUS İDMAN YURDU’NU ZİYARET ETTİ
 • KÖSEOĞLU VE EROZAN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ KÖSEOĞLU VE EROZAN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
 • BAŞKAN CAN, SEMT PAZARCILARINI UYARDI BAŞKAN CAN, SEMT PAZARCILARINI UYARDI
 • 10 Ülkeden Gelen 24 Ressam Tarsus’ta Buluştu 10 Ülkeden Gelen 24 Ressam Tarsus’ta Buluştu
 • HADİ TARSUS İÇİN SEFERBER OLALIM KURNAZ TÜM YETKİLİLERE SESLENDİ BİZE DESTEK OLSUNLAR UNUTMASINLAR Kİ İLERİKİ ZAMANDA KENDİLERİ DE BİR EMEKLİ OLACAKLARDIR NE YAPIYORSAK EMEKLİ İÇİN DEDİ. HADİ TARSUS İÇİN SEFERBER OLALIM KURNAZ TÜM YETKİLİLERE SESLENDİ BİZE DESTEK OLSUNLAR UNUTMASINLAR Kİ İLERİKİ ZAMANDA KENDİLERİ DE BİR EMEKLİ OLACAKLARDIR NE YAPIYORSAK EMEKLİ İÇİN DEDİ.
 • TASİAD Yönetimi Üye Ziyaretlerini Sürdürüyor TASİAD Yönetimi Üye Ziyaretlerini Sürdürüyor
 • AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ ALİ CUMHUR TAŞKIN “10 0CAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” DOLAYISIYLA BİR KUTLAMA MESAJI YAYINLADI. AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ ALİ CUMHUR TAŞKIN “10 0CAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” DOLAYISIYLA BİR KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.
 • BAŞKAN CAN, ÇALIŞAN GAZETECİLERLE BİRARAYA GELDİ BAŞKAN CAN, ÇALIŞAN GAZETECİLERLE BİRARAYA GELDİ
 • CHP’li M. İstemihan Talay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı Kutladı CHP’li M. İstemihan Talay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı Kutladı
 • MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TARSUS İLÇE TEŞKİLATI 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TARSUS İLÇE TEŞKİLATI 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı