• Otomatik

  

MADENLİ VE FİDANOĞLU ‘’ YASANIZA VE MESLEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 5467 Tarih: 29.11.2017

MADENLİ VE FİDANOĞLU ‘’ YASANIZA VE MESLEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN

EMLAKÇILIK MESLEĞİ BİTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR’’

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli ve Tarsus Emlakçılar Odası Şube Başkanı olarak görevlendirmesi yapılan Enver Fidanoğlu birlikte basın toplantısı yaptı.  Başkanlar emlakçıların çalışma  şartlarının   belirlendiği  önerge taslağının emlakçıların  haklarını  gözetmediğini dile getirdiler.

Tarsus Emlakçılar  Odasında  yapılan basın toplantısında  konuşan  Mersin Emlakçılar Odası  Başkanı Yavuz Selim Madenli  uzun süreden beri bekledikleri  Emlakçılık yasası çıkmıyor. Bakanlıkça hazırlanan taslak  genelgenin   mevcut haliyle çıkması halinde  hiçbir hakkımız olmayacak  ve kaçak emlakçılardan  farkımız kalmayacak.  Müktesap  haklarımızda zaten büyük sıkıntılar var. Şimdi bize deniyor ki kursa katılmış belge almış kişiler  beş yıl  müktesap haklardan faydalanır daha sonra her yıl sınava girerler  deniyor.  Biz de yetkililerden,  müktesap haklardan  faydalananlar ömür boyu faydalansın  istiyoruz.  Ayrıca  hazırlanan taslakta   bir ev sahibi  evini  biröok emlakçıya   verebilir nmaddesi var.  Bu  madde  emlakçıları  bir birine dişürür’’ dedi.

YASANIZA  VE MESLEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN

Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde  emlakçı olduğunu belirten  Yavuz Selim Madenli ,    bir yasa çıkarılacaksa  emlakçıların haklarını koruyan  bir yasa olması  gerekir. Genel başkanımız  Hacı Ali Taylan  ile birlikte  girişimlerimiz  sonucunda  bir çok madde  değiştirilmiştir.   Siz meslektaşlarımızdan isteğim  yasanıza  ve mesleğinize  sahip çıkın. ‘’ şeklinde konuştu.