• Otomatik

  

İSTEMİHAN TALAY TARSUS FLASH RADYO’DA NET KONUŞTU
Kaynak: Meryem ELMASTAŞ Okunma: 103279 Tarih: 13.11.2017

İSTEMİHAN TALAY TARSUS FLASH RADYO’DA NET KONUŞTU

TALAY  ODA VE KOOPERATİF BAŞKANLARIYLA BULUŞTU, RADYO FLASH'TA Canlı Yayına katıldı

TALAY:”ESNAF ODALARIMIZIN DESTEĞİYLE MERSİN’İ ÇEKİM MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, Tarsus’ta faaliyet gösteren Meslek ve Esnaf Odaları Başkanları ile Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi ve ardından Radyo Flash'ta canlı yayın konuğu oldu.

CHP Kurultay delegesi İşadamı Hakan Canan Can'ın organize ettiği Şelale Çay Bahçesinde bir araya geldiği esnaf odası ve esnaf kefalet kooperatifi başkanlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunan İstemihan Talay, her zaman birlikten kuvvet doğacağını belirterek, “Sizlerle geçmişten bu yana şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için el ele vererek gayret gösterdik. Sizler yüzlerce, binlerce aileyi temsil ediyorsunuz ve hepinizin, hepimizin ortak amacı esnafın ekonomisinin düzgün olması, işlerinin rast gitmesi ve böylece aileleriyle birlikte yüzünün gülmesi, genel olarak ise halkın refah düzeyinin ve yaşam kalitesinin yüksek olmasıdır. CHP olarak biz halkımıza, esnaflarımıza, çiftçilerimizi, emekli, dul ve yetimlerimize refah seviyelerinin yükseltileceğini, alın terlerinin, emeklerinin karşılığını layıkıyla almalarını ve yaşam kalitelerinin yükselmesinin sözünü veriyoruz.” dedi.

Mersin ve ilçelerinde Meslek Odaları, kanaat önderleri, Sivil Toplum Örgütleri ve Hemşeri Derneklerinin yöneticileri ve üyeleriyle buluşmaya, onlara CHP’nin yerel ve genel iktidarına yönelik politikalarını anlatmaya devam eden İstemihan Talay, Türkiye’nin 2019 yılında yapılacak olan yerel ve genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’den kurtulacağını belirterek, “Türkiye, 2019 yılında yapılacak seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin aydınlık iktidarına kavuşacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Türkiye CHP iktidarıyla birlikte özgürleşecek, zulüm ve baskılardan kurtulacak. CHP olarak hedefimiz önce yerel seçimde büyük bir başarı göstererek yerelde iktidar olmak ve ardından yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde genelde iktidar olup, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktır. Bunu başaracağız. Çünkü biz halkımıza güveniyoruz. Bizim iki gücümüz var, biri Hak, diğeri Halk” diye konuştu.

2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere ve ardından aynı yılın Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine sıkı ve disiplinli bir şekilde hazırlanmakta olduklarını, başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yöneticileri ile Milletvekillerinin her an seçim yapılacakmış gibi seçim hazırlıklarını olağanüstü bir çalışmayla sürdürmeye devam ettiklerinin altını çizen İstemihan Talay, diğer il ve ilçelere olduğu gibi Mersin Büyükşehir ve ilçelerine de özel önem verdiklerini ve 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Mersin’de en az yüzde 45 oy alarak Mersin’den Türkiye’ye iktidar müjdesini vermek istediklerini, Mersinli hemşerilerinin de buna hazır olduğunu gözlemlediğini söyledi.

“Türkiye’ye genel seçimlerde iktidar müjdesini yerel seçimlerde Mersin’den enaz yüzde 45 oy alarak tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz” diyen Talay, “Mersinliler olarak bunu başaracak güçteyiz. Çünkü biz sosyal demokratları iktidarda görmek isteyen Mersinli hemşerilerimize yürekten güveniyoruz. Genel iktidara giden yolun yerel iktidar olmaktan geçer. Bu nedenle Mersin Büyükşehir’i en az yüzde 45 oy alarak kazanmak istiyoruz. Bunu sizlerin desteğiyle başaracağız. Bundan kuşkunuz olmasın” şeklinde konuşarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dürüst, sağlıklı, adil bir yönetim anlayışını hayata geçirmek en büyük idealimdir. Tüm birikimlerimizi hep birlikte el ele vererek güzel Mersin’imizi Türkiye’nin parlayan yıldızı, çekim merkezi bir metropol kent haline getirmek istiyoruz. Tecrübemiz, vizyonumuz, bilgi birikimimiz buna yeter. Kentimizi siyasi ayırım, etnik kimlik gözetmeksizin hep birlikte beraberce, kardeşçe yöneteceğiz. Acıları birlikte paylaşıp, azaltacağız. Sevinç ve mutluluklarımızı birlikte paylaşıp, arttıracağız. Bakın referandumda Mersin’den yüzde 64 oranında hayır oyu çıktı. Bu oy oranını yerel ve genel seçimlerde CHP’de bütünleştirmeliyiz. Çünkü 2019 yerel seçimleri, Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Türkiye AKP’nin karanlık iktidarından bir an önce kurtulmalı ve geleceğe güvenle bakacak CHP iktidarına kavuşmalıdır. Mersin’imiz de Türkiye’nin küçük bir modelidir. Her kesimden insanımız var ve biz bu güzel kentte hep birlikte Mersinli’yiz. Biz CHP olarak, kenti birlikte yöneten, danışan, fikir alan ve üretenlere her türlü kolaylığı sağlayan bir anlayışla hareket edeceğiz. Buna söz veriyoruz. Biz geçmişte verdiğimiz her sözü yerine getirdik. Şimdi de getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”


 • Malezya Dönüşü Kocamaz’a Muhteşem Karşılama Malezya Dönüşü Kocamaz’a Muhteşem Karşılama
 • SEÇER’DEN İNTERAKTİF ÇALIŞMA SEÇER’DEN İNTERAKTİF ÇALIŞMA
 • Lokmanoğlu’ndan TSO’ya ziyaret Lokmanoğlu’ndan TSO’ya ziyaret
 • Gaziler Günü Tarsus’ta da törenlerle kutlandı Gaziler Günü Tarsus’ta da törenlerle kutlandı
 • SELÇUK TOGO YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ 21 EYLÜL’DE AÇILIYOR SELÇUK TOGO YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ 21 EYLÜL’DE AÇILIYOR
 • Başkan Dinçer’den protokole Ahilik ziyareti Başkan Dinçer’den protokole Ahilik ziyareti
 • Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur TAŞKIN’dan “Gaziler Günü” Mesajı. Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur TAŞKIN’dan “Gaziler Günü” Mesajı.
 • Tarsus CHP'den karma eğitim açıklaması Tarsus CHP'den karma eğitim açıklaması
 • BAŞKAN CAN “DAHA TEMİZ BİR TARSUS İÇİN ÇALIŞIYORUZ” BAŞKAN CAN “DAHA TEMİZ BİR TARSUS İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
 • İYİLER SAHAYA İNİYOR İYİLER SAHAYA İNİYOR
 • Tarsus AK Parti, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı Tarsus AK Parti, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı
 • SEMİH ÖZSU OĞLUNU EVLENDİRDİ… SEMİH ÖZSU OĞLUNU EVLENDİRDİ…
 • BAŞKAN CAN, 2018-2019 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILINI KUTLADI BAŞKAN CAN, 2018-2019 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILINI KUTLADI
 • Başkan Duran Şen, Yeni Eğitim Yılını Kutladı, Servis Şoförlerini Uyardı Başkan Duran Şen, Yeni Eğitim Yılını Kutladı, Servis Şoförlerini Uyardı
 • HİCABİZ ÖKSÜZ GAZETECİLERLE BULUŞTU HİCABİZ ÖKSÜZ GAZETECİLERLE BULUŞTU