• 901-ciftci-govde-gosterisi-yapti.html

  

Çiftçi Gövde Gösterisi Yaptı
Meryem Elmastas 491981 03.04.2012

MHP İl Başkan Adayı Akif Çiftçi Gövde Gösterisi Yaptı


Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı seçimlerinin heyecanı tüm partilileri sardı. Bu kapsamda adaylığını açıklayan Akif Çiftçi’nin basın toplantısı ise adeta gövde gösterisine döndü.

 

Birçok belediye başkanı, eski parti yöneticileri, delegeler ve vatandaşların katıldığı toplantıda Çiftçi, salona girişinde alkışlarla karşılandı.

 

Burada yoğun kalabalığa seslenen Çiftçi, MHP’nin şuan içinde bulunduğu durumu eleştirerek herkesin elinin taşın altına koymasını istedi.

 

Birlik ve beraberliğe dikkat çeken Çiftçi, şunları söyledi:
“Mersin de MHP olarak ciddi sıkıntılarımız var. 1999’larda 5 milletvekili ile temsil edilen bir Mersin de son seçimlerde 2 milletvekiline kadar geriledik. Uzun zamandır birinci parti konumunu koruyan MHP, maalesef 225 Bin oyla üçüncü parti konumuna geldik. Bu durum Mersin de yaşayan her MHP’li için gurur kırıcıdır. Amacımız başarısızlığı birilerinin üzerine yıkmak değil iyi gitmeyen süreçle ilgili doğru tespit yapmaktır.” 


Kimseyle özel bir hesaplaşma içerisine girmediklerinin altını çizen Çiftçi, hedeflerini şu sözlerle anlattı:
“Sadece ve sadece insanlarımızı bir araya getirmek için, dargınlıkları, sitemleri bitirmek, tekrar eski 1999 ruhunu yakalamak, birleştirmek, yakınlaştırmak, azımızı çoğaltmak için varız. Güçlü MHP güçlü büyük Mersin için varız. İnsanımız birbirini sevmese de davamız için aynı yolda yürürken birbirimize tahammül etmeyi öğrenmeliyiz.”

 

“Talip olduğum makam tam anlamıyla ateşten gömlektir” diyen Çiftçi,
“Son derece büyük ve ağır olan bu sorumluluğun farkında olarak göreve talibim. Herkesin katkısına, fikrine, nefesine, hiç olmazsa duasına ihtiyacımız var.”dedi.


Spor Haberleri Arşivi