• 703-chp-tarsus-ilce-genclik-kollarinin-sivas-olaylari-ile-ilgili-basin-aciklamasi.html

  

CHP TARSUS İLÇE GENÇLİK KOLLARININ SİVAS OLAYLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
Meryem Elmastas 495672 12.03.2012

CHP TARSUS İLÇE GENÇLİK KOLLARININ SİVAS  OLAYLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI;

Ulu önderin o ünlü sözü akıllarımızdan uçmuş gitmiş galiba.Ne diyor ulu önder:”ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR”

      Buradaki mülk kelimesinin iki anlamı vardır: birincisi mal eşya anlamında ikincisi DEVLET anlamındadır.Yani ADELET DEVLETİN TEMELİDİR.Eğer insanların adalete olan güveni sarsılırsa artık insanlar kendi hukuklarını yaratmaya başlar.bu da kaos demektir,ayrışma demektir,bölünme demektir.

      2 TEMMUZ 1993 MADIMAK otelinde 35 yurttaşımız katledilmiştir.Bu olay bir insanlık suçudur ama bugün geldiğimiz noktada failler bulunamamış,savunma avukatları zamanaşımı talep etmektedir.Biz CHP’li gençler olarak insanlık suçlarında zamanaşımı olmaması gerektiğine inanıyoruz.

      Türkiye’nin yakın tarihinde vicdanları sızlatan hukukdan nasibini almamış davalar ile doludur...Biz CHP’li gençler olarak Sivas davasının da bir çok dava  gibi  zamanaşımına uğratılmaması gerektiğine insanlık suçu kapsamına alınmasına gerektiğine inanıyoruz.

      Eğer böyle davalar zamanaşımına uğratılarak tarihin tozlu raflarına kaldırılırsa toplumun vicdanını sarsar ve tarihe kara bir leke olarak geçer.ADALET DEVLETİN TEMELİDİR sözünü tekrar hatırlatarak insanların adalete güveni sarsılmaması için devletimizin tarihine bir utanç abidesi daha dikmemek için Madımakta yanan ateşi söndürmek için ADALET istiyoruz.

 

  DURMUŞ BOZOĞLU

   CHP TARSUS GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI

Siyaset Haberleri Arşivi