• 68-tarsus-yeni-adliye-binasina-kavusuyor.html

  

TARSUS YENİ ADLİYE BİNASINA KAVUŞUYOR
Meryem Elmastas 550932 28.12.2010

Tarsus’ta uzun yıllar yeni adliye binasının yapılması planlanıyor ve gerçekleşmiyordu. Uzun süren arsa ve ihale yapımının ertelenmesinden sonra Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Ali Aydoğan yeni adliye binasının bugün inşaatına başlanacağını müjdeledi. Tarsus kamuoyunda her kesimden insan Tarsus’un bir an önce yeni adliye binasına ihtiyacı olduğunu ve mevcut binanın artık ihtiyacı karşılamadığını ifade ediyordu. Özellikle Tarsus Barosu ve baroya bağlı avukatlar her fırsatta bunu dile getiriyor yeni adliye binası ihtiyacı sürekli gündeme geliyor ve yeni adliye binasına ihtiyacı olduğunu sürekli söylüyor ve yetkililerin bu konuya biran önce çözüm bulmasını istiyordu.

Yeni adliye binası sorunu AK Parti Mersin Milletvekillerinin ve Tarsus İlçe Yönetiminin girişimleri sonucu dün ihalesi tamamlanarak yapacak olan firmaya ihale edildi. 30 bin 167 m2 alana yapılacak olan yeni Tarsus Adliye binası 600 günde tamamlanacak. İnşaatın toplam ihale bedeli ise 23 milyon 189 bin TL. olarak açıklandı.

       Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı Ali Aydoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son zamanlarda ülke genelinde 150’ye yakın adliye inşa edildi. Tarsus’ta da yeni bir adliye sarayına çok ihtiyacımız vardı. Yeni bir adliye sarayı için girişimlerimiz oldu. Fakat yer sorunu ve ihalenin gecikmesi yüzünden bekletiliyordu. Girişimlerimiz sonucu hükümetimizin de büyük destekleri ile mutlu sona kavuştuk. Bugün yeni Tarsus Adliye Sarayı’nın inşaatına başlıyoruz. 600 gün içerisinde Tarsus Adliye Sarayı’nı bitireceğiz. Tarsus’a yakışır bir Adliye Sarayı olacak. Ayrıca Tarsus’un tarihi turistik özelliğine uygun olacak. Tüm Tarsus halkına hayırlı ve uğurlu olsun. Ak Parti iktidarının Tarsus’a hizmetleri devam edecektir.” Dedi.

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi