• 585-hakan-ozbelli-adayligini-acikladi.html

  

HAKAN ÖZBELLİ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Meryem Elmastas 496608 19.01.2012

Beraberinde Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Yeşiltepe Belediye Başkanı Fikri Tüten, Ülkü Ocakaları başkanı Muzaffer Şimşek, il genel meclisi üyeleriyle birlikte bir restauranta basın açıklaması yapan Özbelli, 37 aydır ilçe başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek, "Önümüzdeki zaman dilimi içerisinde bu tecrübelerimizi toplumumuza yararlı bir şekilde sunmayı ve kişisel menfaatlerin peşinden koşmadan ilçe başkanlığı görevine yeniden talip olduğumuzu açıklıyorum" dedi.

Özbelli, açıklamasında şunları kaydetti: Değerli basın mensupları kıymetli Hazurun;
Konuşmama başlamadan önce Ebedi hayata intikal eden KKTC kurucu başkanı merhum sn. Rauf Raif Denktaş beyi Rahmetle anıyor ve onun ruhu için bir Fatiha okumaya sizleri davet ediyorum. Mekânı cennet, ruhu şad olsun. Bizler büyük düşünüp büyük hedefler belirliyoruz. Bizim imanımız inancımız ve halkımızın desteği olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. İşte bu heyecan ve şevkle önümüzde ki kongrede yeniden ilçe başkanlığına aday olduk. Belediyesiyle, basınıyla, bürokrasisiyle, sendikaları, dernekleri, muhtarları ve tüm sivil toplum örgütleriyle, kendi parti tabanımız ve teşkilatlarımızla, çok daha sıkı işbirliği içinde olan, bir anlayışı hayata geçirmek, en büyük hedefimiz ve farklılığımız olacaktır.

Dolayısıyla, Tarsus’ta siyasi çıtanın çok yükselmesine en  büyük katkıyı biz sağlayacağız.Teşkilat ve Tarsuslu olarak, ortak paydamızın Tarsus olduğunu her kesime nakşedeceğiz.İlçe başkanlığına gelmemden bu güne kadar yaklaşık 37  ay geçti, bir yerel bir referandum ve bir de genel seçim ilçe başkanlığımda gördüm, elbette çok az ilçe başkanın tecrübe kazanacağı süreç olarak görüyorum.
Önümüzdeki zaman dilimi içerisinde bu tecrübelerimizi toplumumuza yararlı şekilde sunmayı ve kişisel menfaatlerin peşinden koşmadan ilçe başkanlığı görevine yeniden talip olduğumuzu buradan sizlerin huzurunda açıklamak istedim. Tuzaklarla dolu engelleri aklımızla birer birer aşıp mutlaka önümüzdeki dönemde de önceki dönemler gibi yerel seçimleri birinci Parti olarak bitireceğiz. Tarsus’umuz ve partimiz için yeni bir dönem şimdi başlıyor. Bu nedenle, oturmayacağız, beklemeyeceğiz, dinlenmeyeceğiz. Milletimize, komşumuza, arkadaşımıza, akrabamıza koşacağız. Yılmayacağız, bıkmayacağız, usanmayacağız. Başka çaresi ve çıkış yolu yoktur. Gün birleşme günüdür. Gün bütünleşme günüdür. Bu kongreden güçlenerek çıkacağımıza inanıyor, tüm partililerimizi, Tarsus halkını 28 Ocak günü yapacağımız kongremize davet ediyor ve bekliyorum. 9. gerçekleştireceğimiz kongremizin partimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, bütün dava arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.’dedi