• 579-kocamaz-denktas-in-cenaze-torenine-katildi.html

  

KOCAMAZ, CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Meryem Elmastas 547385 17.01.2012

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın vefatı nedeniyle Kıbrıs’ta cenaze törenine katıldı.

Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatı nedeniyle Denktaş'ın oğlu ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş'a taziyelerini iletti.

KKTC'ye giden Başkan Kocamaz, Rauf Denktaş'ın çalışma ofisinde Serdar Denktaş'ı ziyaret etti.

Başkan Kocamaz, Serdar Denktaş'la görüşmesinin sonunda, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş için açılan taziye defterini de imzaladı.

Başkan Kocamaz daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bulunan KKTC ve Türk bayraklarına sarılı Rauf Denktaş’a Fatiha okuyup, saygı duruşunda bulundu.

Türk dünyasının Denktaş’ın ölümüyle yasta olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kıbrıs Türklerinin onun liderliği ve eşsiz mücadelesi sonucunda karşısına dikilen barikatları aştığını, bağımsızlık ve varlık haklarını elde ettiğini söyledi.

Denktaş’ın Kıbrıs’ın bayraktarı, Türklüğün sancaktarı olduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, Türk dünyasına başsağlığı diledi.Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi