• Tarsus-TSO-42-Isadamiyla-Amerikaya-Cikarma-Yapiyor

  

Tarsus TSO 42 İşadamıyla Amerika'ya Çıkarma Yapıyor
Meryen Elmastaş 491017 02.02.2016

Tarsus TSO 42 İşadamıyla Amerika'ya Çıkarma Yapıyor

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Tarsuslu 42 işadamıyla birlikte Word AG Ezpo fuarına katılmak için Amerika’ya gidiyor.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak, 9-11 Şubat tarihlerinde yapılacak olan fuara katıulmak için 6 Şubat tarihinde Amerika’ya gideceklerini söyledi.

Başkan Ruhi Koçak, “Bu programımız, tarım ve tarıma dayalı sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimiz için özel olarak tasarlanmıştır. Dünyanın en önemli tarım fuarlarından World AG Expo’da, tarım sektöründeki en son gelişmelerden haberdar olmak, yüksek ölçekli ve ileri teknolojili tarımın ulaştığı düzeyi yerinde göreceğiz. Tek başına dünyanın en büyük on ekonomisi arasında yer alan Kaliforniya’yı daha yakından tanımak ve ticaret üyelerimizin ticaret olanaklarını arttırmak iş gezimizin ana hedefidir.” dedi.

Türkiye’nin en verimli topraklarının Çukurova’nın merkezi Tarsus’tan Kaliforniya Eyaleti’nin Tulare şehrinde yapılacak Tarım Fuarına iştirak edileceğini, tarım alanında dünyanın en meşhur ve en yeni teknolojilerinin tanıtıldığı Tulare Dünya Tarım Fuarı’nın (Tulare World Ag Expo) 45 yıldır aralıksız yapıldığını ifade eden Koçak, “790 bin metrekare alana kurulu fuarda bin 600 Şirket ürünlerini sergiliyor. Yaklaşık 50 farklı ülkeden 100 bin kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası olarak katılım gösteriyoruz.

Tulare tarım Fuarı başlamadan bir gün önce Los Angeles’da WECTAC Ticaret Odası tarafından düzenlenen ikili iş görüşmeleri sayesinde, bölgemiz ve Tarsus için yeni iş olanakları doğurması, üretim tekniklerinde dünya standartlarının yakalanması için fayda sağlaması planlanmaktadır. California’da Tarım sektörünün önde gelen firmalara ulaşarak kendilerini Türkiye’deki sektörel gelişmeler hakkında bilgilendirmek, Türkiye ve ABD arasında Uluslar arası Ticaret ve işbirliğine teşvik etmek Tarsus TSO olarak öncelikli amacımızdır” şeklinde sözlerini tamamladı.

Spor Haberleri Arşivi