• 506-meniz-cumhuriyet-bayramini-kutladi.html

  

MENİZ CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI
Meryem Elmastas 496671 28.10.2011

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Hakkı Meniz, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88’nci yıldönümünü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Meniz, mesajında “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88’nci yıldönümünü kutlamanın coşkusu, heyecanı ve gururu içindeyiz. Bu anlamlı günde, Her yıl yenilenen coşkumuz ve kararlılığımızla başta Cumhuriyet'imizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, gazilerimizi ve kahraman şehitlerimizi gönül borcu ve saygı ile anıyorum. Zaman; Gaflet, dalalet ve hatta ihanete karşı birleşerek tek yürek, tek yumruk olma zamanıdır. Cumhuriyet sayesinde toplumumuz ulus olma bilincine kavuşmuş ve  bireyler  ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşlar haline gelmiştir.
       Bugün ülkemizin kültürüyle eğitimiyle, sağlığıyla, ekonomisiyle sosyal yaşamıyla ilgili ne kadar kazanımı varsa Cumhuriyetin gücü ve  kudretine  borçludur. Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve inkılâplarının korunmasında hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Ülkemizi daha ileriye götürme ve gelecek nesillere çağdaş ve refah bir Türkiye bırakmanın tek yolunun Cumhuriyet olduğunun bilincinde el ele kenetlenerek bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetin bize kazandırdığı değerlere sahip çıkalım.
       Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet bayramınızı kutluyor, aziz milletimizin sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

dedi.                                           
                                                                                                          Hakkı MENİZ

                                                                                              Adalet ve Kalkınma Partisi

                                                                                                      Tarsus İlçe Başkanı

 
 
 
 
 
 

 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi