• 395-meniz-teroru-kinadi.html

  

MENİZ, TERÖRÜ KINADI
Meryem Elmastas 491807 15.07.2011

AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI AV. HAKKI MENİZ: “GERİDE BIRAKTIĞIMIZ DÖNEMDE ÜLKEMİZDE VAR OLUŞ NEDENLERİNİN BİR BİR ELİNDEN ALINMASIYLA KARAMSARLIĞA KAPILAN, ADETA YOK OLUŞUNUN SON ÇIĞLIKLARINI ATAN YASA DIŞI TERÖR ÖRGÜTÜ KANLI YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞ VE TERÖRDEN, KANDAN BESLENDİĞİNİ, BU YOLLA PROPAGANDASINI YAPMAYA ÇALIŞTIĞINI NE YAZIK Kİ TEKRAR ORTAYA KOYMUŞTUR”

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Tarsus İlçe Teşkilatı, Perşembe günü Diyarbakır’da meydana gelen ve 13 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan ve terör olaylarını kınayan bir basın açıklaması yaptı. İlçe Başkanı Hakkı Meniz “Tüm şehitlerimizin ailelerinin ve milletimizin olduğu kadar bizi derinden yaralamıştır” dedi.

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı Av. Hakkı Meniz yaptığı basın açıklamasında; “Geride bıraktığımız dönemde ülkemizde var oluş nedenlerinin bir bir elinden alınmasıyla karamsarlığa kapılan, adeta yok oluşunun son çığlıklarını atan yasa dışı terör örgütü kanlı yüzünü bir kez daha göstermiş ve terörden, kandan beslendiğini, bu yolla propagandasını yapmaya çalıştığını ne yazık ki tekrar ortaya koymuştur. Türkiye bu kanlı oyunlara 30 yıldır şahit olmuş ve bu aziz millet her defasında birlik ve dirliğini, bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmiş, terör örgütüne de en güzel cevabı bu yolla vermiştir. Son olarak Diyarbakır’da yapılan saldırıda şehit olan tüm asker ailelerimizi ve milletimizi üzdüğü kadar bizi derinden yaralamış ve partimiz aleyhine fitne tohumları ekenlere bir cevap olmuştur. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Gerçekleştirdiği son saldırılarla evlatlarımızı şehit eden bu cani örgüt, cehaletinin ve amaçsızlığının pençesinde sıktığı kurşunların, akıttığı kanın; bu vatanın bölünmez bütünlüğünü üzerinde etkisinin sıfır olduğunu düşünemeyecek, bilakis vatan toprağına olan bağlılığımızı kat be kat artırdığını tahayyül edemeyecek kadar akıldan yoksun ve kördür. Unutulmaması gereken şudur ki; bu şanlı millet hiçbir şart ve koşul altında, değil üç beş çapulcuya istiklal şairimizin tabiriyle “Yedi iklimi cihan’a” dahi boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Türkiye bu gün güçlü ordusu ve vatansever milletiyle dik duruşunu sergilemeye devam edecek ve teröristlere şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada gereken cevabı verecektir. Umulur ki gerek yerel gerekse ulusal siyasetçilerimiz artık bu sorunun çözümünde engel değil destek, yıkıcı değil yapıcı eleştirilerle katkıda bulunur, bu sorunun partiler üstü olduğunu ve çözümün parti meselesi değil, bir devlet meselesi olduğu konusunda hem fikir olma imkânına kavuşuruz. Son olarak kimsenin şüphesi olmasın ki aziz şehitlerimizin kanlarıyla boyanmış şanlı bayrağımız vatan toprağındaki son ocak tütene kadar şanla şerefle dalgalanmaya devam edecek ve bunun aksini mali hülyalarında görenler her daim yanılacaklardır” dedi.
 
 
 
 
 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi