• BUYUKSEHIRDEN-BILINCLI-SPORA-EVET-PROJESI

  

BÜYÜKŞEHİR’DEN “BİLİNÇLİ SPORA EVET” PROJESİ
Meryem Elmastas 488912 04.02.2015

 BÜYÜKŞEHİR’DEN “BİLİNÇLİ SPORA EVET” PROJESİ


   Mersin Büyükşehir Belediyesi, daha sağlıklı ve yaşam standardı yüksek bir Mersin için “Bilinçli Spora Evet” projesi kapsamında, uzman eğitmenler eşliğinde halka doğru ve bilinçli spor egzersizleri hizmeti verecek.

   Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, 15 Şubat 2015 tarihinden itibaren Mersin sahilinde uzman antrenörler eşliğinde Mersin halkına verilecek olan bilinçli spor egzersizleri hizmeti ile vatandaşların sağlıklı yaşama özendirilmesi hedefleniyor.

   Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türk gençliği sağlıklı yetişip spor yaparsa, ulusumuzun geleceği güvence altındadır” sözünü hatırlatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, spora ve sporcuya, özellikle gençlerin spora teşvik edilmesine büyük önem verdiklerini kaydetti.

   Sağlıklı bir yaşam için bilinçli spor yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Kocamaz, “Doğru ve sağlıklı bir şekilde spor yapmak için öncelikle bir doktor kontrolünden geçmek ve daha sonra beden ve spor eğitimi almış uzman kişiler tarafından yardım almak gerekir. Bilinçsiz yapılan spor yarardan çok zarar verir. Bu amaçla Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, doğru ve bilinçli sporu uzman eğitmenlerimiz eşliğinde halkımızla birlikte yapacağız. Bilinçli spor etkinliği ile amacımız, Mersin halkını kaliteli yaşam standardına kavuşturmak, sağlıklı bir toplum oluşturmak, stresten arınmış, mutlu bireyler yaratmaktır. Daha sağlıklı ve yaşam standardı yüksek bir Mersin için haydi herkes spora” diye konuştu.

 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi