• CADDE-SENLIKLERI-BASLADI

  

CADDE ŞENLİKLERİ BAŞLADI
Meryem Elmastas 490689 20.12.2014

 CADDE ŞENLİKLERİ BAŞLADI

 

     Mersin Kent Merkezi Güzelleştirme Platformu tarafından gerçekleştirilen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği ‘Cadde Şenlikleri’ başladı.

     Atatürk Caddesi ve Çamlıbel Caddesi’nde kurulan standlarda sergilenen ve satılan ürünlerle, Mersin’in bu iki caddesinde yılbaşı öncesi büyük bir coşku ve hareketlilik yaşanmaya başladı. Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve esnafın açtığı standlarda gıdadan aksesuara, el işi ürünlerden süs eşyalarına kadar birçok ürünün sergilendiği ve satıldığı etkinlik, alışveriş yapan vatandaşlar tarafından da beğeniyle karşılandı.

     Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve sokak çalgıcılarının değişik mekanlarda icra ettikleri müziklerle tam bir karnaval havasına dönen Atatürk Caddesi’ndeki standları gezen, vatandaşlarla ve esnafla sohbet eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “İnşallah Mersin’in her caddesini, böylesine coşku içerisinde ve huzur içinde alışveriş yapılan mekanlar haline getireceğiz.” dedi.

     Mersin’deki önemli caddelerde yılbaşı öncesi ışıklandırma ve süsleme çalışmaları gerçekleştirdiklerini de kaydeden Başkan Kocamaz, “Yeni bir yılın yaklaşması, insanlarımızda heyecan ve mutluluk duygularını arttırıyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak, caddelerimizi ışıl ışıl yaparak, vatandaşlarımızın coşkusuna ortak olmak istedik.” dedi.

     Uygulamayı beğenen esnaflar ve vatandaşlar ise, Ankara ve İstanbul’da alışkın olunan bu güzel manzaraları Mersin’de de hayata geçirdiği için Başkan Kocamaz’a teşekkür ettiler ve bu tür uygulamaların Mersin’in genelinde de yaygınlaşması temennisinde bulundular.       

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi