• AK-PARTI-MERSIN-MILLETVEKILI-PROF-DR-NEBI-BOZKURT-KARAMANDA-BILE-MERSININ-SORUNLARINI-DILE-GETIRDI

  

AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ PROF. DR NEBİ BOZKURT KARAMANDA BİLE MERSİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ.
Meryem Elmastas 491561 23.09.2014

  

AK Parti Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt,  Mersin’in sorunlarını her ortam da dile getirerek sorunların çözümü noktasında gayret sarf ettiğini söyledi.

Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt,  Pazar günü yapılan Karaman Çevre Yolu temel atma törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı davetlisi olarak katıldı.

Bölge Milletvekilleri, Karaman Valisi, Karayolları Genel Müdürü ve yetkililerinin de hazır bulunduğu törende, Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt,  Karaman çevre yolu temel atma programında ki konuşmasında; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın çalışkanlığından bahsederek, “İslam Medeniyetinin Su ve Yol Medeniyeti olduğunu, Hz. Ömer döneminde kurulan Kufe şehrinin anayollarının yaklaşık 20 metre olarak planlandığını söyledi. Ayrıca Konya-Karaman ve eski adıyla İçel'in kültür bütünlüğüne dikkat çekti. Sayın bakan tarafından söz verilmiş olan Erdemli, Silifke ve Mersin ilimizin batı kısmında ki yerleşim yerlerine hitap edecek, yaş sebze ve narenciye üreticilerin de kullandıkları güzergâh olan Mara-Karaman, Güzeloluk-Mara yollarının karayolları ağına alınması talebini hatırlatmak istediğini ifade ederek, projenin gerçekleşmesi halinde Ayrancı- Erdemli yolu yeni güzergahla en az 20 kilometre kısalacaktır.” Dedi.

Mersin Milletvekili Sayın Nebi BOZKURT’un konuşması akabinde Sayın Bakan Lütfi ELVAN’ın konuşmasında;

 

Bu yolun bölge halkı için önem arz ettiğini yapılması halinde büyük bir eksikliğin ortadan kalkacağı kanaatin de olduklarını belirtmiş ve bu yolların karayolu ağına alınması konusunda söz verdiklerini ve bu sözün arkasında durduklarını ifade etmişlerdir.

 

 

 

 

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi