• TOROSLARDA-RAMAZAN-BIR-BASKA-GUZEL

  

TOROSLARDA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL
Meryem Elmastas 490302 02.07.2014

 TOROSLARDA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

 

     Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar İlçesi’nde düzenlenen Ramazan Şenlikleri programına katıldı.

     MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, daire başkanları ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun da iştirak ettiği programda ilk olarak tasavvuf konseri yer aldı. İftar yemeğinin yenmesiyle birlikte Kuran-ı Kerim tilaveti dinlendi ve Hoş Seda Fasıl Grubu’nun eşliğinde Konya Sema Grubu’nun gösterisi büyük bir ilgiyle izlendi. Programın sonunda ise sanatçı Kadir Somer, sevilen şarkılarını Toroslar Halkı için söyledi.

     Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Toroslar İlçesi’nde gerçekleşen Ramazan Şenlikleri’nde bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, “Ramazan ayı boyunca Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçemizde Ramazan Şenlikleri adı altında etkinlik düzenleyeceğiz. Anamur ve Toroslar’da başlattığımız bu etkinlik, diğer ilçelerimizde de devam edecek. Ramazan ayının ruhuna hitap eden önemli etkinlikler bu şenlik kapsamında yer alacaktır.” dedi.

     Mersin için gerekli olan projeleri kısa bir zaman içinde hayata geçirmeye başlayacaklarını da ifade eden Başkan Kocamaz, “Modern bir şehirde yaşamak sizlerin de hakkı. Hayata geçireceğimiz projeler sayesinde, inşallah Mersin de Türkiye’nin sayılı kentlerinden birisi olacak.” dedi. Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, bu tür sosyal etkinliklere de daima yer vereceklerini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “İnsanlarımızın aileleri ve çocuklarını da alarak bir araya gelmeleri, iftarlarını birlikte açmaları ve buradaki kültürel etkinlikleri hep birlikte takip etmeleri bizleri mutlu etmektedir. Toplumsal dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Ramazan ayını fırsat bilip, bu birlikteliğimizi daha da pekiştirelim.” dedi.       

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi