• 366-chp-mersin-aday-vitrinini-tanitti.html

  

CHP MERSİN ADAY VİTRİNİNİ TANITTI
Meryem Elmastas 494415 27.04.2011

CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Partisinin Tarsus İlçe Başkanı Dr. Vedat Günyar ve İlçe Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, sıralamaya giren Mersin Milletvekili Adaylarını tanıttı.

     Parti salonunda yapılan tanıtım toplantısına CHP Mersin 1.Sıra Milletvekili Adayı Prof.Dr. Aytuğ Atıcı, 2. Sıra Adayı Vahap Seçer, 3. Sıra Adayı İsa Gök, 4. Sıra Adayı Ali Rıza Öztürk, 5.Sıra Adayı Nemci Doğan, 7. Sıra Adayı Mustafa Selçuk Dereli ve 10.Sıra Adayı Zehra Özyiğit’in Yanı sıra Milletvekili Aday Adaylarından Av Semra Kabasakal, Av. Mustafa Selahittin Gül, Av. Edip Özgenç, Ufuk Cavlı, Yücel Ceylan, Nazmi Arıkan ve Alptekin Eser ile birlikte Belde Belediye Başkanları, Belde Teşkilat Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
 
    
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Tarsus İlçe Başkanı Dr. Vedat Günyar, seçimlere hazır olduklarını belirterek, partisinin iktidara gelebilmesi için, teşkilatının Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile birlikte kapı kapı dolaşarak halktan oy isteyeceklerini söyledi.

     Daha sonra bir konuşma yapan İl Başkanı Yılmaz Şanlı ise açıklamasında özetle “12 Haziran seçimlerine 46 gün kaldı. Genel Başkanımız Türkiye’yi dolaşıyor. Genel Başkanımız ve bizim çalışmalarımız yetmez. Seçimi biz, sizlerle kazanacağız. Bu nedenle sizler gittiğiniz her yerde Ak Partinin işsizlikte, rekor kırdığını, Tarımı bitirdiğini, bu adaletsiz davranışlarını, hele de bu öğrenci sınavlarındaki skandallarını anlatmalısınız. Partimizin genel politikalarını anlatmalısınız. Seçmenin mutlaka sandığa gitmesini söylemelisiniz. Yeter ki sandığa gidelim. 12 Haziran da CHP’ni iktidar, Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapalım.”dedi.

      Şanlı’dan sonra konuşan CHP Mersin 4. Sıra Milletvekili Adayı Ali Rıza Öztürk ise “Bir arkadaşım bu listelerde yer almadı. Bu onun az çalıştığı ya da çalışmadığı anlamına gelmemeli. Bu mücadele bir yoksulluğu yenme mücadelesidir. Bu mücadele haksızlığa karşı gelme mücadelesidir. Bireyin özgürleşmesi, halkın özgürleşmesi mücadelesidir. Bu nedenle 12 Haziran çok önemli. Tarsus’ta 200 bin seçmen var. Çok çalışalım, Halkın iktidarını Tarsus’tan kuralım.”diyerek konuşmasını tamamladı.
 
    
 
“Tarsus’ta aydın sayısı giderek artıyor. Aydınlığın bu kadar arttığı yerde ampule gerek yok” diyerek konuşmasına başlayan CHP Mersin 1. Sıra Milletvekili Adayı Aytuğ Atıcı’da, açıklamasında özetle “Bu ampulü söndürecek ilk kent Tarsus olacaktır. Seçimler Halkla kazanılır. Ne olur sizden ricam, ev ev gezininiz. Belki bizi tanımadıkları için davet etmeyebilirler ama siz başkasınız. Sürekli bu kentte yaşıyorsunuz. Halkımıza parti politikalarımızı anlatın. CHP’ni İktidar, Kılıçdaroğlu’nu Başbakan Yapalım” şeklinde bilgilere yer verdi.
 
       
 
CHP Mersin 3. Sıra Milletvekili Adayı İsa Gök, kısa bir konuşma yaparken, 2. Sıra Milletvekili Adayı Vahap Seçer ise “Tarsus bu seçimlerde bizim lokomotifimiz olacak. Buradan birinci parti olarak çıkacağız. Amacımız Umudun Türkiye’sini kurmak. Amacımız Barışın, Hukukun Türkiye’sini kurmak. Sokağa çıkıp Ak Parti’nin Türkiye’de ki yanlış uygulamalarını anlatacağız. İşçinin sesi olacağız. Köylünün sesi olacağız. Çalışan kesimin bütün haklarını vereceğiz. Mazot fiyatlarını indireceğiz. Halkın iktidarını birlikte kuracağız.” Dedi.
       Adaylar’ın tamamı konuşmalarında CHP’nin iktidara geleceği ve Kılıçdaroğlu’nun Başbakan olacağı mesajını verdi.
 
 
 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi