• 360-uzun-hem-agladi-hem-aglatti.html

  

UZUN HEM AĞLADI, HEM AĞLATTI
Meryem Elmastas 499417 25.04.2011

Ak Parti Mersin 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Tevfik Uzun, Seçim Startı verdiği, Baba ocağı Yanıkkışla Köyünde yaptığı konuşmasında, babasını anarken gözyaşlarına hâkim olamadı ve hem ağladı, hem de kendisini dinleyen köylülerini ağlattı.
 
   
Tarsus’ta üyelerini geçtiğimiz Pazar günü saat 11’de Parti Binası önünde toplayan Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı Av. Hakkı Meniz,  beraberindeki Mersin Milletvekili Adaylarından Ahmet Tevfik Uzun, Çiğdem Münevver Ökten, Mustafa Sami Cüceloğlu, Fatma Tansel Gürel, Abdullah Kuz ve İlhan Kahraman ile birlikte Yanıkkışla ve çevre köylerde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 
   
 
Parti Binası önünden kalkan yaklaşık 150 araçla konvoy halinde kent merkezinden ilerleyen Ak Parti Mersin 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Tevfik Uzun’a, sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlar, yol boyunca araçların önünü keserek, Uzun’la kucaklaştı. Vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle kendi köyüne girmekte güçlük çeken Uzun, burada kendisini karşılayan büyüklerinin elini öperek, zorlansa da köy meydanına ulaşabildi.
 
 
   
 Köyün en yaşlılarının ve genç kızların ağladığı karşılama sırasında Uzun’a kurban kesildikten sonra Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı Av. Hakkı Meniz, Yanıkkışla köylülerine hitaben bir konuşma yaparak, 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Tevfik Uzun’un, herkesin evinden biri olduğunu söyledi.
 
 
 
Meniz konuşmasını özetle şu şekilde sürdürdü. “Bu gün burada seçim startı vermiş bulunuyoruz. Bu seçim bir parti seçimi değil, bu bizim kendi evladımızı sahip çıkmamızın seçimidir. Sayın Ahmet Bey, Yenice’den tutunda Anamur’a kadar tanınan ve sevilen bir ağabeyimizdir. Her daim arayabileceğiniz, kendisine ulaşabileceğiniz bir insandır. Bütün muhtarlarımıza ve köylülerimize saygı ve selamlarımı iletirken, sizlerin destekleriyle iktidara geleceğimize inanıyorum.”
     Meniz, konuşmasını yaptıktan sonra köyleri ziyaret programına katılan, Mersin bölgesinden 6 Milletvekili Adayını tek tek tanıtarak,  Uzun’u konuşmasını yapması için mikrofona davet etti.
 
    
 
Yağmurlu bir günde ve Kara Çadır içerisinde konuşan Uzun ise babasını hatırlayarak yaptığı konuşmasının başında, “Ben, Yanıkkışla köyünde doğdum. Bu köyde büyüdüm. Bu köyümüzün öğretmeni olan, Osman öğretmen, rahmetli babam, şu anda aramızda olsaydı, inanıyorum ki, çok gurur duyardı” derken, konuşmakta güçlük çekti ve gözyaşlarına hâkim olamayarak, hem ağladı, hem köylülerini ağlattı.

     Uzun, daha sonra kendisini toparlayarak konuşmasını şu şekilde sürdürdü.

“Ona layık evlat olmaya çalıştık. O nasıl insanlara hizmet için çalıştı, didindiyse, bende onun yolundan giderek, sizlere hizmet edeceğim. İnşallah, bütün Milletvekili Adaylarımızla, aday adaylarımızla, sizlerle beraber Mersin’imize, Tarsus’umuza hayırlı hizmetlerde bulunuruz. Her köye nasip olmaz. Akif Hocam da MHP’den Milletvekili oldu. Kedisine başarılar diliyorum.”
 
 
Uzun konuşmasını tamamlarken hızlanan yağmurdan esinlenerek, “Gerçi bu coşkulu kalabalıkla, Çok ıslandık biz bu yağmurlarda, beraber yürüdük biz bu yollarda” dedi ve köylüler hep bir ağızdan, Uzun’un sözlerini tekrar ederek, partisinin seçim şarkısını söyledi.