• 347-uzun-dan--baskan-kocamaz-a-ziyaret.html

  

UZUN’DAN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET
Meryem Elmastas 490574 21.04.2011

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mersin 2. sıra Milletvekili Adayı Ahmet Tevfik Uzun, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret etti.

Yanında ilçe Başkanı Hakkı Meniz ile birlikte ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte nezaket ziyaretinde bulunan Uzun, Başkan Kocamaz bir süre sohbet etti.

Milletvekili adayı Uzun’a başarılar dileyen Belediye Başkan Kocamaz, elbirliği ile Tarsus’a hizmet edilmesini istedi.
 
 
Başkan Kocamaz, “Türkiye’de sistem yavaş yavaş oturuyor. Eskiden yerel yönetimler yerel yönetim işini tamamen iktidar desteğiyle yürütmeye çalışmışlar. 90’lı yılların başından itibaren belediyelerin ve genel idarelerin yönetim farklılıkları ortaya çıkınca, herkes kendi ayağına göre yorganını uzatmaya başlıyor. Dolayısıyla yerel problemlerin çözümünde yerel idareler, genel idarelerden bir parça farklı oluyor. Ama her şeye rağmen bir kentteki problemlerin tamamı çözülecekse yerel-genel dayanışmasıyla ancak çözülebilir. Çünkü Tarsus gibi bir tarihi kentte biz yerel yönetim olarak, ne kadar kendi görevimizin dışında da problemleri çözmeye çalışsak bir yere kadar. İnşallah sizin Ankara’ya gitmenizle en azından Tarsus’tan genelden gelen problemlerin çözümünde gayretiniz olacağını düşünüyoruz. Bizde yerel yönetim olarak hiçbir zaman siyaseti insanların kendini tatmin etme sanatı gibi görmedik. Bir kentteki problemi kim kaldırırsa kaldırsın neticede o kentteki insanlara yarayacak, onlara faydası olacak. Yani kimin yaptığı değil, yapılması önemli. Neticede hepimiz çekip gideceğiz. Bu kent ve bu kentte yaşayanlar baki kalacak. Bizde onlara elbirliği içerisinde hoş bir sada bırakabilirsek bundan daha büyük bir mutluluk olmaz. Allah yardımcınız olsun, Allah kolaylık versin” dedi.

Tarsus’a hizmet etmek için çalışacağını söyleyen Mersin 2. sıra milletvekili adayı Ahmet Tevfik Uzun, ortak paydanın Tarsus olduğunu belirtti.

Uzun, “Biz her yerde söylüyoruz. ‘Biz Mersin milletvekili adayıyız’ diyoruz ama bizim özelimiz Tarsus. Sizlerle de beraber ortak paydamız Tarsus. Bu konuda her türlü göreve birlikte hareket etmeye hazırız. Tarsus için neler yapabiliriz, inşallah Allah ömür verirse beraber, birlikte Tarsus’umuza güzel hizmetler yaparız. Genelde yaşanan sıkıntıları da inşallah birlikte aşarız” dedi.
 
 
 
 
 

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi