• 3449-akdeniz-de-zafer-mitingi.html

  

AKDENİZ’DE ZAFER MİTİNGİ
Meryem Elmastas 490742 15.03.2014

CHP Mersin Milletvekilleri Vahap Seçer ve Ali Rıza Öztürk ile CHP Akdeniz Belediye Başkan Adayı Necdet Tamamoğulları’nın da katıldığı mitingde konuşan Başkan Macit Özcan, “Bu kalabalık, bu coşku, bu heyecan zaferimizin ayak sesidir; Mersin’de barışın ve huzurun devam edeceğinin tablosudur. Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.


“LOJİSTİK SANAYİ İHTİSAS BÖLGELERİNİN KURULMASINA DESTEK VERECEĞİZ”


Akdeniz sınırları içerisinde 1. Lojistik Sanayi İhtisas Bölgesi kurulması için gerekli demiryolu ve liman bağlantılarının sağlanacağı bilgisini veren Başkan Macit Özcan, “Yaklaşık 1.500 kişiye istihdam sağlayacak bu merkezin hayata geçebilmesi için destek vereceğiz. Yine Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde ÇİMSA’nın doğusunda 1.500 dönüm alanda 2. Lojistik Sanayi İhtisas Bölgesi’nin kurulabilmesi için kentimizde lojistik sektörünün gelişimi adına yapılacak girişimlerde öncü olacağız. Bu alanların da başta ulaşım olma üzere, tüm altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasına öncelik vereceğiz” diye konuştu.


“ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”


Metrobüs sistemi projesi ve battı-çıktı altgeçitlerin yapılarak Mersin’de ulaşımın rahatlanacağını belirten Başkan Macit Özcan, “Metrobüslerden ilk etapta 50 adet alacağız ve bu araçlarla her gün ortalama 120.000 yolcu taşıyacağız. Ayrıca 100 adet yeni otobüs alarak, köylerimizin ve ilçelerimizin kent merkeziyle toplu taşımasını sağlayacak ulaşım ağını güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.


“MERSİN’E DOST ELİ UZANDI”


Konuşmasında “Dost Eli” projesine de değinen Başkan Macit Özcan, “Kent merkezi, ilçelerimiz ve köylerimizdeki yaşlı, bakıma muhtaç ve yatalak hastası olan vatandaşlarımıza düzenli olarak sağlık ve temizlik hizmetlerini ücretsiz götüreceğiz. Bu projemiz Türkiye’ye örnek olacaktır” dedi.

 

 

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi