• 3411-mersin-meydanlara-sigmadi.html

  

MERSİN MEYDANLARA SIĞMADI
Meryem Elmastas 494201 09.03.2014

  Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında yapılan mitinge, havanın yağışlı olmasına rağmen 50 bine yakın Mersinli katıldı.

     Mitingin başlarında yaptığı konuşmada mevcut hükümetin icraatlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, 30 Mart’ta çok önemli bir seçime gireceklerini ve bu seçimin Türkiye’de yeni bir sayfanın açılacağı ilk adım olacağını ifade etti. Mersin’e çok önem verdiğini ve güvendiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir adayımız Macit Özcan 15 yıldır mevcut belediye başkanı. Bugüne kadar sahilleri halka açtı, denizinizi tertemiz hale getirdi ve birçok önemli projeyi hayata geçirdi. Şimdi görev alanı daha da genişledi, ancak O halkı için hizmet etmeyi seven birisi olduğu için bu durum kesinlikle problem yaratmayacaktır.” dedi ve Başkan Özcan’ı yanına çağırarak elini kaldırdı.

     Belediyecilik anlamında metroyu, tercihli yolu, kentsel dönüşümü, bedava süt dağıtmayı, halk ekmek fabrikalarını ilk olarak sosyal demokrat belediyelerin hayata geçirdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz. Ancak önümüzdeki belediye seçimlerinde sizleri CHP çatısı altında buluşmaya davet ediyorum. Çünkü CHP’li belediye başkanları sadece halkına hizmet etmeyi düşünür. Onlar sizin için çalışacak ve mücadele edecekler. Belediye Başkan adaylarımızı size, sizleri de Allah’a emanet ediyorum.”dedi.

     Mitingin sonunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başta büyükşehir adayı Macit Özcan olmak üzere tüm ilçe adaylarını platforma çağırdı ve hep birlikte ellerini kaldırarak barış güvercini uçurdular.  

 

Spor Haberleri Arşivi