• 3181-ahmet-tevfik-uzun--engellilerimiz-toplumla-butunlesiyor.html

  

AHMET TEVFİK UZUN: ‘’ENGELLİLERİMİZ TOPLUMLA BÜTÜNLEŞİYOR.
Meryem Elmastas 491830 03.12.2013

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, engellilerin toplumla bütünleşmekte olduğunu belirterek, ‘’Engellilerimiz bizim için önemli bir güç kaynağıdır’’ dedi.

 

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, engellilere ayrım yapılmamasını istedi ve hayatın her alanında toplumla bütünleşmekte olduklarını söyledi.

 

Ahmet Tevfik Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, tüm engellerin milletçe aşıldığını belirtti.

 

Yapılan etkinliklerle engellilerin sorunlarına dikkat çekilerek, çözümü yönünde yapılan çalışmalar değerlendirildiğini ifade eden Uzun, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü, insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken günlerden birisidir. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik, sosyal ve kültürel hayatın içerisinde olanengelli vatandaşlarımız bizim için, önemli bir güç kaynağıdır. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz" görüşüne yer verdi.

 

Engellilerin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmelerinin gerektiğini vurgulayan Uzun, AK Parti iktidarı olarak engelliler için çok önemli uygulamaları hayata geçirdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

 

‘’Engellilerimizin yaşamdan zevk almaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır. Engel grubu ve engel oranı ne olursa olsun, bütün engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilen onurlu ve başı dik eşit vatandaşlar olarak yaşamalarını sağlamak en büyük hedefimiz olmalıdır. Bu düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.’’

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi