• 2964-burhanettin-kocamaz-silifke-de.html

  

BURHANETTİN KOCAMAZ SİLİFKE’DE
Meryem Elmastas 493817 26.10.2013

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Silifke’de dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak  basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Kocamaz, Silifke'de esnaf gezisi yaptı ve ardından Hüseyinler, Cambazlı, Tekir Alanı ve Sömek köylerini gezdi.

 Geziye, MHP Silifke Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Öngel, MHP Silifke İlçe Başkanı Özer Özel, Limonlu Belediye Başkanı Mehmet Topkara, Yeşilovacık Belediye Başkanı İhsan Küpük, Atayurt Belediye Başkanı Sedat Yeğiner, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Muhtarlar, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Gezilerde ilk olarak konuşan MHP Silifke İlçe Başkanı Özer Özel, 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Mersin merkez ve 13 ilçeyi alacaklarını söyledi.

Mersin Büyükşehir adayı Burhanettin Kocamaz ve ekibini Silifke’de misafir etmekten dolayı onur duyduklarını ifade eden Özel, çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini ve kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı son derece memnun olduklarını söyledi.

Silifke Belediye Başkanı ve adayı Bayram Ali Öngel de, 1999 yılında göreve ilk geldiklerinde kendilerine Burhanettin Kocamaz başkanın yaptığı hizmetleri örnek alıp, Silifke’ye en iyi hizmeti yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Silifke için birçok hizmeti hayata geçirdiklerini vurgulayan Öngel, seçim çalışması kapsamında gittikleri köy ve beldelerde kendilerine büyük ilgi gösterildiğini belirtip, “Bize gösterilen bu ilgi ve alaka gösteriyor ki yapılacak olan yerel seçimlerde görevimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Değerli halkımıza da bize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Mersin ve İlçelerinde kendisine gösterilen ilgiye teşekkür eden Burhanettin Kocamaz, 1 yıl önce yola çıkan kervanın her geçen gün dalga dalga büyüdüğünü her geçen gün partilerine olan ilginin arttığını söyledi.

Başkan Kocamaz, “Allah’ın izniyle bu kararlı topluluk Mersin’e inananlar, bize güvenenler Milliyetçi Hareket’in Mersin’de iktidar olmasını isteyenler birleştiler, kaynaştılar, bütünleştiler. Allah hepinizden razı olsun. Her zaman söylüyorum, bizim Milliyetçi Hareketçiler olarak, bizim ülkücüler olarak, bizim Milliyetçi Hareket’e ve bu ülkeye gönül vermiş insanlar olarak dargınlıklara, kırgınlıklara kesinlikle fırsat vermememiz gerekir. Bizim fitnelerle, fesatlarla, dedikodularla uğraşacak zamanımız yoktur. Bizim birlikten yana, dirlikten yana, bütünlükten yana tavır koyma mecburiyetimiz vardır. Bizim gerçekten bu davaya gönülden inanan insanlar olarak bunların tahribatlarını gördüğümüz halde birbirimizin ayağını çekmekle uğraşmamamız lazım, bizim birleşmemiz lazım, bizim kaynaşmamız lazım, bizim rahmetli Başbuğ’umuzun ardından Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu hedeflere ulaşabilmek için, gece gündüz çalışmamız lazım. Hedefe emin adımlarla yürümek mecburiyetindeyiz. Dolayısıyla bizim her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır” dedi.

Başkanlık yoluna MHP'nin başarısı için çıktıklarını belirten Başkan Kocamaz, “Bugünden itibaren geçmişte yapılan her türlü yanlışın üzerine sünger çekiyoruz ve geçmişten bu yana dargınlık, kırgınlık nedeniyle bir şekilde teşkilatımızdan dışarıda kalan bütün insanlarımızı da bu bayrağı dikmek üzere yeniden MHP çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz. Mersin Mersinliler için önemli Türkiye için önemli MHP içinde çok önemli bir yerleşim birimi. Sayın genel başkanımızın talimatları doğrultusunda Mersi'de çok gecikmiş olan başarıyı ilçelerde kazanılan başarıları büyükşehirle taçlandırmak için buradayız. Bütün dava arkadaşlarımıza güveniyoruz. Buradan bir kez daha söylemek istiyorum ki hedefe kilitlendiğimiz ve Allah’ın izniyle 2014 30 Mart'ını milat ilan ederek Mersin Büyükşehir'i Mersi'lilere ve Sayın Genel başkanımıza hediye edeceğimiz bir ortamda birleşmek mecburiyetimiz vardır. Bizim bu hedefe koşarken sağdaki, soldaki, arkadaki engellerle uğraşmamamız lazım. Bugünden tezi yok kim kin ve nefreti devam ettirmek istiyorsa lütfen aramızdan ayrılsın, bir kenara geçsin bizi takip etsin. Kim Allah rızası dışında kendi şahsi menfaatleriyle ilgili bu davaya zarar vermek istiyorsa çekilsin bizi seyretmeye devam etsin. Kim bu yolda emin adımlarla ilerlerken tekerimize taş dokundurmak istiyorsa, kim önümüze engel, barikat koymak istiyorsa bir kenara çekilsin bizi izlemeye devam etsin. Bizim gönlümüz geniştir. Bizim gönlümüzde bu vatanda yaşayan, birlik ve beraberlikten yana Albayrağın altında hür ve bağımsız olarak yaşamak isteyen, ülkede birlikten yana, dirlikten yana, huzurdan yana, güven ve istikrardan yana tavır koymak istiyorsa başımıza taç ederiz.

 “Allah'ın izniyle kervan yola çıkmıştır, gemi rüzgar almıştır” diyen Başkan Kocamaz “Dolayısıyla bu tekeri durdurmaya, bu rüzgarı kesmeye Allah'ın izniyle hiç kimsenin ama hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Ben şimdiden bize inanan partimize inanan, davamıza inanan ve kendisini artık Mersi'de Silifke’de ve tüm İlçelerde bu işi başaracağım diye görevlendirilen veya görev bekleyen, hedefe kilitleyen bütün arkadaşlarımıza, bütün hemşehrilerimize kazanız mübarek olsun diyorum. Bugünden itibaren gece gündüz demeden gündüz durmadan, gece uyumadan 2014 Mart'ına kadar hepinizi göreve davet ediyorum. Zira bu görevi Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli sizlere güvenerek verdi bize. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

Geziye vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, köyleri devam edeceği bildirildi.

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi