• 2951--tarsus-cumhuriyet-bayramini-coskuyla-kutlayacak.html

  

-TARSUS CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLAYACAK
Meryem Elmastas 496197 25.10.2013

Tarsus Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 90. yıldönümünü kentte coşkuyla kutlamak için tüm hazırlıkları tamamladı.

Etkinlikler kapsamında bir dizi açılışlar yapılacak, altın kemerli yağlı güreşler, resim sergisi ve konser düzenlenecek.

Cumhuriyet Bayramı’nı coşku içerisinde kutlayacaklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, “Yüce Türk Milleti ve değerli halkımız, korkmana ve çekinmene gerek yok. Çünkü bu ülkede hala Türküm, Doğruyum, Çalışkanım diyebilen yürekli insanlar var” dedi.

Başkan Kocamaz, Cumhuriyet'in Atatürk'ten Türk Ulusuna kalan en büyük armağan ve emanet olduğuna dikkat çekerek, bu emanete "Türküm" diyen herkesin en iyi şekilde sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Bayramı’nı dolu dolu kutlayacaklarını vurgulayan Başkan Kocamaz, 28 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi açılışı ile etkinliklerin başlayacağını açıkladı.

Başkan Kocamaz, 29 Ekim 2013 Salı günü saat 12.00’de Mehmet Bal Sanat Galerisinde ‘Kurtuluş Savaşı ve Atatürk İnkılapları’ Resim Sergisi açılışı yapılacağını, aynı gün saat 13.00’da Cumhuriyet Altın Kemerli Yağlı Güreşleri’nin başlayacağını aynı gün akşam saat 19.00’da Kapalı Spor Salonunda Akın Çökel, Ufuk Bakır ve ünlü ses sanatçısı Ziynet Sali’nin konser vereceğini söyledi.

30 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 15.00’da Tarsus İmar Limited ve Ticaret Şirketi Beton Santrali’nin açılışının gerçekleşeceğini kaydeden Başkan Kocamaz, 31 Ekim 2013 Perşembe günü ise  Bağlar Sabit Semt Pazarı’nın açılışını yapacaklarını, 1 Kasım 2013 Cuma günü saat 15.00’da Yeni Mezbahane’nin Tarsusluların hizmetine gireceğini söyledi.

Etkinliklere tüm vatandaşları davet eden Başkan Kocamaz, herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi