• 293-dereli-8220her-yerde-aranizdayim8221.html

  

DERELİ “HER YERDE ARANIZDAYIM”
Meryem Elmastas 492319 01.04.2011

CHP Tarsus İlçe binasında bir toplantı düzenleyen FİFA Kartlı Milli Hakem Selçuk Dereli, Partisinin Mersin Bölgesinden Milletvekilliğine aday adayı olduğu açıklamasında, bundan sonra seçilsem de seçilmesem de, her yerde aranızda olacağım dedi.

         Dereli, CHP Tarsus İlçe Başkanı DR. Vedat Günyar, İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, Mersin Bölgesi Milletvekili Aday Adaylarından Ufuk Cavlı, Ali Erhan Yıldız, Av. Mustafa Selahattin Gül ve İbrahim Saf’ın da katıldığı toplantıda, önce kendini tanıttı ve daha sonra Neden Mersin’de siyaset yapmak istediğini dile getirdi.

        Siyaset’te seçilip kaçan değil, Kalıp ta mücadele edeceğini vurgulayan Dereli, daha önce kendisinin Ülke genelinde bir spor adamı olarak tanındığını ifade ederek, “Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki, siyasete spor olsun diye girmedim. Bir heves uğruna da girmedim. Trilyonların döndüğü, saf ve temiz insanların sömürüldüğü, kirli tezgâhların kurulduğu o sömürü çarkına dur demenin yolunun ancak siyasetten geçtiğini gördüm. Dönen dolapların, kurulan tezgâhların, çalışan sistemin bir parçası olsaydım bugün aranızda olmazdım. Şimdi aranızdayım. Gençlikten umutluyum. Türkiye’nin geleceğinden umutluyum.” Dedi.

        Konuşması alkışlarla sık sık kesilen Dereli, daha sonra sözlerine devamla yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi.“Milletvekili aday adaylığımla ilgili farklı İl’ler de gündeme gelmesine rağmen, gökyüzünde uçurtma uçurduğum, sahilinde Denize girdiğim, Musalla ve Şehir Stadı’nın yanında daha önce bulunan toprak sahaların tozunu yuttuğum, mesleğimin ilk heyecanını yaşadığım, bedensel olarak ayrı ama düşünsel olarak hiç kopmadığım Mersin’e vefa borcumu ödemek ve hizmet etmek için aranızdayım. Genel Başkanımızın, Ülkemizin ve vatandaşlarımızın önünü açacak projelerine inandığım için aranızdayım”

        Konuşmasını tamamladıktan sonra partililerin sorularını yanıtlayan Dereli, bir üyenin sorusu üzerine partisinin Ülke genelinde çok iyi bir çalışma yaptığını belirterek, “Partimiz, Ülke genelinde Mazotun 1,5 TL’ye indirileceği, Aile Sigortasının getirileceği, YÖK’ün kaldırılacağı ve Özgürlüklerin genişletileceği gibi birçok projelerle Ak Partiyi rahatsız ediyor. Parti Genel Merkezimiz önümüzdeki günlerde daha etkin projelerimizi açıklayacak. CHP’ye Ülke genelinde yoğun bir ilgi var. Bu da çalışmalarımızın ne kadar doğru bir şekilde yapıldığının göstergesidir.” Şeklinde konuştu.

       Aynı soru üzerine söz alan Cavlı ise “Aday olsak da olmasak da bu yolda Kuvai Milliye ruhuyla yürüyeceğiz. Ölmek var, dönmek yok. Silivri’nin Lambasını birlikte söndüreceğiz. Değerli arkadaşlar, bölgemizden Milletvekilliğine 92 başvuru bulunmaktadır. Ben 92. sıradayım. Seçilsem de seçilmesem de partimi sadece iktidara taşımak için değil, Ülkeme Kuvai Milliye ruhuyla sahip çıkmak için çalışacağım” dedi. Cavlı bu konuşmasının üzerine partililerinden büyük alkış aldı.
 
 
 
 

Spor Haberleri Arşivi