• 2826-arslankoy-de-aslanlar-gibi-karsilandi.html

  

ARSLANKÖY’DE ASLANLAR GİBİ KARŞILANDI
Meryem Elmastas 494789 04.10.2013

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, merkeze 60 kilometre mesafede bulunan Arslanköy’de yapılan asfaltlama ve yol çalışmalarını yerinde inceledi.

     Arslanköy girişinde kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Başkan Macit Özcan’ın şerefine 3 adet kurban kesildi. Türk bayrakları ve davul-zurna eşliğinde bir süre yürüyerek köylülerle sohbet eden Başkan Macit Özcan, daha sonra köy kahvesinde yaptığı konuşmada, “Mersin Büyükşehir Belediyesi için çok küçük, ancak Arslanköy için büyük bir hizmeti buraya getirmekten onur duyuyorum.” dedi. Arslanköy Belediye Başkanı Arif Abalı’nın da iştirak ettiği sohbet toplantısında Başkan Macit Özcan, “Köy ve belde belediyelerin bütçeleri maalesef çok kısıtlı. Bu sebepten burada görev yapan belediye başkanı arkadaşlarımız doğal olarak her hizmeti yerine getiremiyorlar. Ancak yeni çıkan yasa gereği artık sizler de Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandınız. Bundan sonra belediyecilik adına tüm hizmetleri biz size getireceğiz. Bunu da bugün başlattık.” dedi.

     Arslanköy’ün Türk demokrasi tarihinde önemli bir yeri olduğuna da işaret eden Başkan Macit Özcan, “Arslanköy’ün 1950’li yıllarda verdiği demokrasi mücadelesi, tüm Türkiye tarafından gıpta ile izlenmiş ve bu köy halkının demokrasiye bağlılığı bir efsane gibi o günden bu günlere gelmiştir.” dedi.

     Arslanköy Belediye Başkanı Arif Abalı da yaptığı kısa konuşmada, köylerine bu hizmeti getirdiği için Başkan Macit Özcan’a çok teşekkür ederek, önümüzdeki seçimlerde aday olması durumunda kendisine üstün başarılar dilediğini belirtti.    

     Daha sonra asfaltlama yapılan yolları vatandaşlarla birlikte gezen Başkan Macit Özcan, “Arslanköy merkezinden Çatak mahallesine kadar olan 3 kilometrelik yolu 5 bin ton asfaltla asfaltladık. Ayrıca törenlerin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı ve köy okulunun asfaltlama işlemi de sona erdi. Bundan sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi, Arslanköy’ün her türlü sorununda daima yanında olacaktır.” dedi.

Spor Haberleri Arşivi