• 2664-ak-parti-mersin-milletvekili-ahmet-tevfik-uzun-kaybetmemize-sevindiler.html

  

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik UZUN :''Kaybetmemize sevindiler!''
Meryem Elmastas 492055 10.09.2013

Milletvekili Uzun, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Türkiye’de istikrarı bozmak isteyen dış egemen güçler, içerdeki maşalarıyla, taşeron örgütleriyle Türkiye’nin huzurunu bozmaya devam ediyorlar. Ama istihbaratımız, devletimiz güçlü, siyasi idare, millet iradesi var. Dünyanın en kapsamlı spor organizasyonu olan olimpiyatlar İstanbul’a çok yakışırdı. Çünkü İstanbul bir dünya kenti, iki kıtanın birleştiği, dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, bilim, sanat ve kültür kentidir. Üzülerek belirteyim ki 2020 Olimpiyatlarının İstanbul’da yapılmamasına sevinenler oldu. Bu nasıl vatan sevgisi? Anlamıyorum” dedi.

Bir süre önce Mersin’de yapılan Akdeniz Oyunları ile Mersin tarihinde altın bir sayfa açtıklarını ve yapılan yatırımların uluslararası çevrede hayranlık uyandırdığını belirten Uzun, şunları söyledi:

“Akdeniz Oyunları'nı yüzümüzün akıyla tamamladık. Oyunlar için kısa sürede yapılan muhteşem spor tesisleri Mersin’e farklılık katmıştır. Bu kadar güzel tesisleri bu kadar kısa süre içerisinde spora kazandırılması uluslararası çevrede hayranlık uyandırıyorsa bunda hepimizin duyması gereken bir gurur olduğu kanaatindeyim. Bu yatırımlar Mersi'in ve ülkemizin uluslararası tanıtımına paha biçilmez bir katkıdır. Ayrıca Mersin barış, huzur ve kardeşlik mesajları veren bir dünya kenti konumuna geldi. Mersin bu sayede artık bir spor kenti olarak anılacaktır, Mersin ekonomisinin gerçek yükselişi olacak, Mersin tarihinde altın bir sayfa açıldı.”

BİZİ HAZMEDEMİYORLAR

AK Parti iktidarının on yıllık çalışmalarını muhalefet partilerin hazmedemediğine de vurgu yapan Uzun, “Türkiye’nin büyümesini hazmedemeyenler kirli oyunlarına devam ediyorlarTürkiye artık bölgesinde aktör olmaya başlamıştır. Ekonomisini istikrarlı bir biçimde büyüten, Türkiye dünyada 16. büyük ekonomi olmayı hak etmiş bir ülke. Bunu hazmedemeyen iç ve dış odaklar var. Milletimizin tarihine, misyonuna uygun görev yapan bir hükümetin varlığını ve başarılı çalışmalarını hazmedemiyorlar. Gerek Türk dünyasında gerek Arap dünyasında söz sahibi olan, 155 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren, IMF’ ye borcunu tamamlamış hatta borç verecek duruma gelmiş hazmedilemeyen bir ülkeyiz ama hazmetmek zorundalar” şeklinde konuştu.

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi