• 2597-baskan-celik-ten-chp-li-aday-adayina-elestiri.html

  

Başkan Çelik'ten CHP'li Aday Adayına Eleştiri
Meryem Elmastas 495127 21.08.2013

Çukurova'nın düşman işgalinden kurtuluşunda büyük rol oynayan ve 44 Kuvvacının 1 tabur Fransa askerlerinin geçit vermediği yer olan Karboğazı’nda düzenlenen zafer şöleni coşkuyla kutlandı.
 
Açılış konuşmasını yapan Gülek Belediye Başkanı M. Tekin Çelik, Karboğazı zaferini anlattı. Karboğazı zaferinin bir destan olduğunu belirterek, Karboğazı Savaşı, Çukurova'nın kurtuluşunda bir dönüm noktasıdır",dedi.
 
Aday adaylık süreciyle ve güncel siyasetle ilgili yaptığı açıklamada; “Bu arada bildiğiniz üzere Büyükşehir Belediye Kanunu çerçevesinde Mart 2014’te Gülek belediyesi kapanacaktır.  
 
Burhanettin Kocamaz beyin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olması nedeniyle siyasi tecrübemizi, siyasi birikimimizi Tarsuslu hemşehrilerimizle paylaşmak istedik ve aday adayı olduk. 
 
 
SITKI DEV'İ ELEŞTİRDİ
 
Başkan Çelik yaptığpı konuşmada CHP Tarsus Belediye Başkan A.Adayı Sıtkı Dev'i eleştirerek şunları söyledi; "Bir CHP’li aday adayı, Tarsus’taki bu yerel iktidarı kapatma zamanı gelmiştir, diyor.
 
Ey CHP’li aday adayı, bu şehir CHP’nin yerel yönetim günlerini de yaşadı. Yerel iktidarınızda olumlu ne yaptınız da,  MHP iktidarıyla ilgili bu açıklamayı yapabiliyorsun!
 
Allah’ın izniyle, Tarsuslu hemşehrilerimizin, beldelerimiz ve köylerimizin duası yanımızda, desteği arkamızda olacak ve MHP’ni 5. Dönemde de iktidar yapacaktır, bu böyle bilinsin",diye konuştu.
 
SITKI DEV'İN YAPTIĞI AÇIKLAMA
 
3 Ağustos 2013 tarihinde CHP Tarsus İlçe Binası'nda aday adaylığını açıklayan Dev şunları söylemişti; "İşsizliğin artmasına sebep olan, esnafı ezen, kaynağı bol olan suyumuzu kana kana içmemiz gerekirken halkına en pahalı suyu satan, köyünden bir çuval odunu, bir sandık üzümünü evine getirmek isteyen köylünün dolmuşçusunu sokmayan, akşamın karanlığıyla birlikte sosyal hayatı biten bir Tarsus’ta yaşadık. Bu iktidarı artık Tarsus’ta kapatma zamanı gelmiştir."

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi