• 250-ozbelli-canakkale-sehitlerini-andi.html

  

ÖZBELLİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI
Meryem Elmastas 492088 17.03.2011

MHP Tarsus İlçe Başkanı Hakan Özbelli 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitlerini anma günü nedeni ile yaptığı yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

     “Tarihin akışını değiştiren ve dönemin en son teknolojisi ile üretilmiş savaş araçlarına karşı; verilen olağanüstü mücadelenin, Türk milletinin, bahis konusu anayurdu savunma olduğu zaman neleri yapabileceğini açıklıkla ortaya koyduğunu göstermiştir.

     Milletin kutlu varlığını tahrip ve imha etmek, namus ve şerefini ayaklar altına almak, geleceğini karartmak amacıyla yapılan saldırıların; Devşirme ve dönme zihniyetlerin, milli duygu ve bilinçten yoksun sözde aydınların, karanlık mahfillerde filizlenen ihanet senaryolarının yırtılıp atıldığı, bağımsızlık idealinin bir yer altı ırmağı gibi yeryüzüne fışkırması, elbette Çanakkale'deki muazzam mücadele ile olmuştur.

     Üzerinde yaşadığımız toprakların nasıl vatan olduğunu hiç kimsenin aklından çıkarmamasıdır. Dün Çanakkale'de, bugün terörist mihraklara karşı vatanımızın değişik yörelerinde sürdürülen mücadele sonucunda, şehit düşmüş kahramanlarımızın önem ve kıymeti her zaman bilinmeli, aziz hatıraları her zaman yaşatılmalıdır.

     Unutulmamalıdır ki geçmişteki muhteşem milli gayretin şartlar olgunlaştığında bugün de gösterileceğinden, son yurdumuz Anadolu'nun muhafazası gerektiğinde, her türlü çabanın saklı duran yüreklerde yeniden ortaya çıkacağından hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

     Bu Nedenle; Bu büyük zaferin 96 ncı yıldönümünde, Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak “Çanakkale Geçilmez” dedirten kahraman şehit ve gazilerimizi, saygı ve sevgi ile anıyorum.

 mekanları cennet, ruhları şad olsun. Umarım, bir daha böyle bir savaş yaşamak zorunda kalmayız” dedi
 
 
 
 
 

Siyaset Haberleri Arşivi