• 2349-baskan-mtekin-celik-koylerde-aday-gibi-karsilandi.html

  

BAŞKAN M.TEKİN ÇELİK KÖYLERDE ADAY GİBİ KARŞILANDI
Meryem Elmastas 501364 08.07.2013

Yaptığı konuşmalarda;

“ Bizim için bu köyler çok önemli. Hemşeri hukukunun en güzel yaşadığımız köylerimiz bu köyler. Bizleri bağrınıza bastınız, köyler bizi, biz köyleri seviyoruz. Çünkü siz bizsiniz, biz de siz. Atatürk’ün söylediği gibi “ Köylü milletin efendisidir” sözünü kendimize rehber kabul ederek, sizlerin rahat edebileceği ortamlar hazırlamayı en önemli görev kabul ediyoruz. Köylerimizi dışlamayacak, itip kalkmayacak bir politika izleyeceğiz. Köylerimizin oylarını küçümsemeyecek, şehir bağlantılarını hiçbir zaman göz ardı etmeyeceğiz. Biz bu yörenin insanıyız. Komşuluk ilişkileri kız alıp vermelerimiz bizleri birbirimize kaynaştırmış durumdadır.  Yapılan ankette nahiye merkezi olduğumuz dönemde bize bağlı 35 köyde %80 civarında oy alacağımız gözükmektedir. Aday olup kazandığımız takdirde bütün köylerimize eşit hizmet vereceğiz. Köylere gelirken geçtiğimiz yollar, MHP olarak bizim iktidar  ortağı olduğumuz dönemde yapılan haliyle kalmış, yol sorunu had safhaya ulaşmıştır. AKP milletvekilleri buralara hangi yüzle gelecek, sizlerden oy isteyecektir.    

 

Ülkemizde yaşanan sıkıntılar gün be gün su yüzüne çıkmaya devam ediyor. Yaşanan süreç içerisinde AKP hükümetinin birlik ve kardeşliğimizi dinamitleyerek sen  şusun, sen busun, senin hakkın özgürlük, senin dilin, dinin başka diyerek insanları ayrıştırma yolunda politikalar üretmektedir. Başbakanın üstlendiği BOP eş başkanlığı misyonu dağdaki PKK’yla kendi hükümetini  ve Devletimizin kurumlarını pazarlık yapar hale getirmiştir. Dün kardeşim dediği insanları diğer taraftan alaşağı etmeye çalışması, Mısır’da dünden bugüne yaşanan Mursi olayları dış politikamızda sıfır sorun diye adlandırdığımız sorunsuz komşularımız, AKP hükümeti tarafından sıfır komşu haline getirilerek sorunların yumağını büyütüp ülkemizi batağın içerisine çekmeye çalışmaktadırlar. Barzani denen eşkıyanın ayakları altına kırmızı halılar sererek sanki bir devlet başkanıymış gibi karşılama yapmaktadırlar. Ülkemizde bölünme süreci artık dillendirilmeye başlanmış ve PKK  kendi polis teşkilatlarını kurmuş,   pozlar verip insanlara basın aracılığıyla sunmaya başlamışlardır. Bizim insanlarımız belki bugün suskun kalmaktadır, ama zamanı geldiğinde Karboğazı tarihini yazan atalarımızın burada bulunan evlatları, aynı tarihi fazlasıyla yazacak ruha sahiptir. Bizim bu ülkede hiç kimseyle sorunumuz yoktur.  Yeter ki bayrağımıza, dinimize, vatanımıza ve bölünmez bütünlüğümüze kastedecek bir durum söz konusu olmasın. 

Biz diğer aday arkadaşlarımızdan bir adım öndeyiz dememizin nedeni, kibirle alakalı değildir. Kibir insanın düşmanıdır. Liyakatimiz, Okul müdürlüğümüz zamanında yapmış olduğumuz hizmetlerimiz, 3 dönemlik belediye başkanlığımız, babamızın yapmış olduğu 25 yıllık belediye başkanlığıyla tertemiz geçmişimiz ve 2008 yılında Türkiye’de seçilmiş olduğumuz en başarılı belde belediye başkanı ödülümüz bizim en büyük referanslarımızdır. Ancak oldu da genel merkezimiz bir başka arkadaşımızı tercih eder aday yaparsa arkasında, yanında olacak, aynı tempoda çalışmaya devam edeceğiz. Bu bizim şeref sözümüzdür.

Büyükşehir yasasıyla sizlerde Tarsus ve Mersin büyükşehir belediye başkanlıkları için oy kullanacaksınız. Artık bembeyaz bir sayfa açınız ve bu sayfada bu ülkenin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan MHP’den başkası olmasın. Oy kullanırken de mührü 3 hilalin altına tereddüt etmeden basınız.

Son dönemde MHP yükseliyor, anketler onu gösteriyor. Partimizin yaptığı mitingler başbakanı korkutmuş olacak ki aynı şehirlerde mitingler düzenleyerek moral bulmaya çalışıyor. Ama artık Bozkurtun soluğu ensesindedir ve korkunun ecele faydası yoktur.

3 dönemdir Gülek’te, 4 dönemdir Tarsus semalarında dalgalanan 3 hilal, dalgalanmaya devam etmeli, huzur bozulmamalı, hizmet aksamamalıdır. Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in dediği gibi ”Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslümanız sözü bizim rehberimiz olmaya devam edecek, bu konuda yaptığımız çalışmalar aksamadan sürecektir. Bilge liderimiz Devlet BAHÇELİ’nin fikirleri yolumuzu aydınlatacak, 20.yüzyılın en büyük devlet adamı Atatürk’ün ilkelerine gönülden bağlılığımızdan ödün verilmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi Allah’a emanet ediyor sevgi ve saygılar sunuyorum.
 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi