• 2296-mhp-li-muharrem-simsek-kelahmet-ve-alifaki-koylerini-ziyaret-etti.html

  

MHP’li Muharrem Şimşek, Kelahmet ve Alifakı köylerini ziyaret etti
Meryem Elmastas 495264 29.06.2013

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek, kenttin sorunlarını ve bunların çözüm yollarını çok iyi bildiğini, el birliği ile Tarsus’u daha iyi yaşanabilir bir kent yapmak için yola çıktıklarını belirterek, yeni bir bakış açısı, yeni bir anlayış ve yeni bir vizyonla halka hizmete talip olduklarını söyledi.

 

MHP’li Muharrem Şimşek, seçim çalışmaları kapsamında ilçeye bağlı Kelahmet ve Alifakı köylerini ziyaret ederek, hem yerel hem de genel siyasetle ilgili düşüncelerini köylü vatandaşlarla paylaştı.

 

Kalabalık bir partili ile gerçekleştirdiği ziyaret sırsında her iki köyün sakinleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılaşan Muharrem Şimşek “Belediyecilik olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olduğumu düşünüyorum. 14 yıl Tarsus Belediyesi’nin. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun başkanlığı yaptım. Zor yıllarda Tarsus Belediyesi’nin planlama ve bütçeleme Muharrem Şimşek’in imzasından geçti. Tabii ki o yılları unutmak mümkün değil. Çünkü o günlerde personelimizin dahi maaşını ödeyemez durumdaydık. Her şeyimiz haciz altındaydı. Ama kısa sürede ve Cenab-ı Allah’ın bizlere verdiği güçle o borç batağındaki belediyeyi Tarsus’u bırakın Türkiye’de marka bir belediye haline getirdik. Eksiklerimiz varmıydı? Mutlaka olacak. Yanlışlarımız varmıydı? Mutlaka o da vardır. Ancak Muharrem şimşek hem masanın arkasında idareci olarak oturup belediyenin işleyişini, belediyedeki sistemi, çalışma düzenini ve mevzuatını hem de masanın ön tarafına yani vatandaşın arasına geçip, vatandaşın belediye ile olan sıkıntılarını bizzat görme ve yaşatma fırsatı bulmuştur” dedi.

 

2014 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde şayet kendisine bu görev verilirse bu edindiği tecrübeyi Tarsus halkına hizmet olarak yönlendirmek istediklerini kaydeden Şimşek “Öncelikle şunu herkesin çok yi bilmesini isterim ki, MHP’nin 20 yıllık hizmet süresini onurla anlımızda taşıyacağız. Eksiklerini tamamlama yoluna gideceğiz ve yanlışları gidereceğiz. Yeni bir bakış açısıyla, yeni bir anlayış ve yeni bir vizyonla Tarsus halkına hizmet etmeye çalışacağız. Şunu unutmadan belirtmek isterim ki, Cenab-ı Allah’a çok şükür Muharrem Şimşek’in ne belediyenin kendisine sağlayacağı etikete nede imkana hiç ihtiyacı yoktur. Ancak çocukluk yaşta başladığımız siyaset inancımız ve anlayışımız görev almamız gerektiriyor diye düşünüyorum. Çünkü MHP yüzde 0.5’lerdeyken dahi canla başla dağ-taş demeden MHP için koşturduk. Bu bir inanç meselesi bu bir iddia meselesi. Biz MHP’yi Türkiye’nin ve Türk Milletinin sigortası olarak gördük. Bu inancımız halen devam etmektedir. Eğer inancımızı bir gün kaybedersek MHP’de de kalmamızın da hiçbir anlamı olmaz” şeklinde konuştu.

 

Konuşması zaman zaman köylüler tarafından alkışlarla kesilen Muharrem Şimşek, zaman zaman değişik siyasi partilerin MHP’yi  öcü gibi göstermeye çalıştıklarını ifade ederek, konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi:

 

“MHP’yi insan dışı bir varlık gibi göstermeye çalıştılar ve belirli kesimleri  kendilerine oy deposu olarak gördüler. Ancak bütün samimiyetimle söylüyorum, rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’in söylediği gibi ‘Milliyetçi Hareket Partililer eğer figür olarak, ideolojik olarak, inanç olarak kendilerini yetiştirmişlerse duygu ve düşünceleri temelde şudur; Tüm insanlarımızı, yüce Allah’ın kutsal bir emaneti olarak kabul ederiz. Bunun Hıristiyan’ı yoktur, bunun Yahudi’si yoktur, bunun Ermeni’si yoktur, bunun Doğulusu-Batılısı yoktur. Eğer sınırlarımız içerisinde yaşıyorsa ve bizde idareciysek yüce Allah’ın bize bir emanetidir. Biz olaya böyle bakarız.’ Burada çok ince bir noktayı belirtmek isterim. Yeter ki bu milletin bekasına kastetmesinler yeter ki bu devletin yani Türkiye Cumhuriyetinin bekasına, geleceğine kastetmesinler. Tek ayrılacağımız nokta budur. Bunun dışında eğer bu milletin, bu devletin bekası için birlikteliğimiz varsa düşünce olarak, inanç olarak o insanımızın hepsini kucaklamak mecburiyetindeyiz, Yerel idarede de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm insanlarımıza eşit ve adil davranmak temel düsturumuzdur. Bundan hiçbir vatandaşımızın endişesi ve şüphesi olmaması gerekir.”

 

Büyükşehir yasası ile ilgili düşüncelerini de köylülerle paylaşan MHP Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek “Yeni çıkan yasayla birlikte köylerin bağlantı yolu ve içme suyu altyapısı Büyükşehir Belediyesine geçmiştir. Bu hizmetleri 2014 yerel seçimleri sonrasında Büyükşehir karşılayacak. Burada herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Tarsuslunun seçeceği insanlar hakikaten işin ehli, tecrübeli ve çıktığı zaman Büyükşehir Belediyesinden tuttuğunu kopartan birilerinin olması gerek. Siyaset çözüm işidir, çözüm sanatıdır. Bütün bilgimizi, kapasitemizi, birikimimizi bu yolda kullanacağız” dedi.

 

Muharrem Şimşek, genel siyaset ile ilgili düşüncelerini anlatırken ise, bu ülkenin 11 yıldır AKP iktidarı tarafından iyi yönetilmediğini, ülkenin hızlı bir şekilde bölünme, parçalanma iç kargaşa ve kaosa  doğru gittiğini dile getirdi.

 

Özellikle AKP hükümetinin devletin kurum ve kuruluşlarını partizanca hırpalaması, yıpratması ve halkın gözünde hödük durama düşürebilmek için sürekli açıklamalar yapılmasının çok yanlış bir davranış olduğunun altını çizen Şimşek, “Çözüm, açılımlar, çalıştaylar, etnik ve dini yapılanmaların sürekli kaşınılması ülkemizi patlamaya hazır bir bomba haline getirmiştir: Bu emperyalistlerin, Türkiye üzerinde ki oyunlarından başka hiç bir şey değildir. Çevremiz ateş çemberi içerisindedir.Emperyalistlerin ve İsrail’in bölgemizde hazırlamış oldukları 1991 yılında ifşa ettikleri 22 ülkenin sınırlarının değişeceği yolundaki bir proje uygulamaya konulmuştur. Bu  projenin içerisinde maalesef Türkiye’de vardır. Başbakan bu projede kendisini ‘Eşbaşkan’ olarak görmektedir” ifadesini kullandı.

 

MHP’li Muharrem Şimşek, gezi parkı olaylarına da değinerek bunun bir ağaç ve park meselesi olmadığını, bunun toplumun geldiği noktanın bir göstergesi olduğunu belirterek, bu olaylar karşısında çok dikkatli olmamız gerektiğini, aksi takdirde bu ülkenin karanlığa doğru sürükleneceğini sözlerine ekledi.

 

Kelahmet ve Alifakı köyü sakinleri ise, Muharrem Şimşek’in köylerine yaptığı ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını, kendisinin aday gösterilmesi durumunda tam destek vereceklerini ifade ederek, halen İl Genel Meclisinde Grup Başkan Vekili olarak görev yapan bu kişinin köylerine çok büyük hizmet getirdiğini söylediler.

 

Muharrem Şimşek’in, Kelahmet ve Alifakı köylerini ziyaretine Nemiroğlu köyü muhtarı Mustafa Eker, Hacıbozan köyü muhtarı Osman Şanlı, Ağzıdelik köyü muhtarı Şerif Özçelik, MHP İlçe yöneticileri ve partiler katıldı.

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi