• 2249-basarir-yesil-mahallede-coskuyla-karsilandi.html

  

Başarır, Yeşil Mahallede Coşkuyla Karşılandı
Meryem Elmastas 495855 19.06.2013

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus Belediye Başkan aday Adayı Ali Mahir Başarır'ın mahalle toplantıları miting alanına dönüyor.

Yeşil mahallede coşkulu bir kalabalığın oluşturduğu meşalelerle karşılanan ve toplantı yerine eşi Avukat Sebla Başarır ile birlikte el ele giren CHP A. Adayı Ali Mahir Başarır, ''Tarsus'a hayat verecek, Tarsus'u ayağa kaldıracak, Tarsus'un üzerindeki ölü toprağı kaldıracak projelerimizle geliyoruz'' dedi.

Yeşil mahalledeki toplantıda CHP Kadın Kolları Başkanı Gülizar Saçkesen, Gençlik Kolları Başkanı Cihan Kezer ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte olan CHP A. Adayı, Ali Mahir Başarır'ın konuşması sık sık slogan ve alkışlarla kesildi.

CHP A. Adayı Ali Mahir Başarır, Yeşil Mahallenin CHP'ni hiçbir zaman yalnız bırakmadığını, bu nedenle öncelikle bu mahalle halkının önünde saygı ve hürmetle eğildiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Yıllarca yolunuz yapılmadı. İmarınız çıkmadı.İki mahalleyi birbirinden ayırdılar hem de tel örgülerle. Ama bıkmadınız yılmadınız hep CHP'yi desteklediniz. Eğilmediniz, bükülmediniz, yılmadınız.         

Ne AKP iktidarına karşı ne de MHP iktidarına karşı. Bu sebeple bir kez daha teşekkür ediyorum sizlere. Tarsus'ta ilk adımım, ilk icraatım oradaki tel örgüleri yıkacağım.

Avrupa standartlarında, Türkiye standartlarında bisikletlerinizle, yaya olarak, araçlarınızla ulaşımınızı sağlayacağım. Söz veriyorum.

Ben Yeşil Mahallesini çok iyi biliyorum. Yıllarca burada beraber büyüdük. Karşımda kardeşlerimi, amcalarımı annelerimi görüyorum. Öyle sokaklarımız var ki bir hastamız olsa ambulans giremiyor, itfaiye giremiyor. Ama bu belediye başkanı utanmadan sıkılmadan büyük şehre aday. Değerli dostlarım muhtarımla toplantıdan önce konuştum.

Yeşil mahallenin ileri gelenleri, muhtarı, eski muhtarları, meclis üyeleri, adayları bir komite oluşturacak. Ve benden ne isterse, ne karar verirse, imarınızla ilgileneceğim söz veriyorum, onu da yerine getireceğim.

Artık yalnız da değiliz. Büyük şehir belediyesine de oy vereceksiniz. Büyükşehir Belediye Başkanımız söz verdi.

Durumunuzu gayet iyi biliyor. Her şeyi anlattık. 20 yıldır ötelendiğimizi, dışlandığımızı, horlandığımızı biliyor. Onunda ilk sözü gelip burada bizim verdiğimiz sözleri yerine getirmek olacak. Rahat olun.

Seçildiğimiz takdirde bu mahallenin belediye başkanı olarak bana tabiri caizse şımarmak hakkı var. Hak etti çünkü. Ne istiyorsanız olacak. Ne derseniz yapacam. Çünkü size karşı bizim boynumuz eğik.

Sözün başında bahsettiğim gibi bizi hiç yalnız bırakmadınız. Ankara'da Çankaya neyse, İstanbul'da Kadıköy neyse, Tarsus'ta Yeşil Mahalle de odur!

Kadın kolları başkanımız burada. Gençlik kolları başkanımız burada. Yönetim kurulumuz burada. Söz veriyoruz. Biz sözümüzün eriyiz, söz verdiğimiz her işi yaparız.

2014 Mart ayında CHP'nin kazanması için her şeyi yapacağız. Her fedakârlığı yapacağız. Sizlerle bunu başaracağız. Emin olun.

Mahallemizi konuştuk. Tarsus'un durumu farklı mı? Saat kaç? Saat 20.30. Eğer ki Yarenlik Alanındaki aslan yürekli o arkadaşlarımız olmasa, Tarsus ölü şehir.

İlk önce Tarsus'u canlandıracağız. Çocuklarımızla, evlatlarımızla, annelerimizle artık saat 12'lere kadar sokakta olacağız. Bu çok önemli.

Bir konu daha var. Çok üzülüyorum. Sabah saat yedide trene biniyorum ben. Gençlerimizi görüyorum. 600 Lira maaş için Mersi'e Adana'ya gidiyorlar. Garsonluk yapıyorlar. Çalıştıkları yerde kalan yemekleri alıp evlerine getirmek zorunda kalıyorlar.

Yani işsizlik sefalet diz boyu Tarsus'ta. Bu belediye başkanı diyor ki “Ben Mersi'e adayım.” Mersindeki en büyük sorunu da çözmüş bey efendi. Neymiş biliyor musunuz? İşsizlikmiş. Onu çözmeye talipmiş. Sen önce kendi kapını süpür. Ne yaptın burada.?

Değerli dostlarım. Tarsus'un tanıtımını yapacağız. Söz veriyorum. Çok büyük bir fabrika gelecek Çukurova'nın yerine veya başka bir noktaya.

En az on bin tane insan çalışacak. Çünkü Tarsus'un genci bunu hak ediyor.

Bizler sözlerimizi bugün fazla uzatmayacağız. Saat dokuza geliyor. Buradan çıktığımız zaman Taksimdeki Gezi Parkındaki arkadaşlarımıza hukuksuz başbakanı anlatmak için oraya yürüyeceğiz.

Eşim, iki evladım, kadın kollarım, gençlik kollarım, yönetim kurulum,diğer aday adayı arkadaşlarım ve ben Tarsus'un tüm sorunlarınıza hâkimiz. Her meselesini halledeceğiz. Rahat olun. Bir yıl hatta sekiz ay daha sabredin.

CHP gümbür gümbür gelecek. Hepinize teşekkür ediyorum. Önünüzde saygıyla eğiliyorum.''

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi