• 2230-parti-binasinda-davul-zurnalarla-karsilanan-tekin---celik-koylu-milletin-efendisidir-dedi.html

  

PARTİ BİNASINDA DAVUL ZURNALARLA KARŞILANAN TEKİN ÇELİK ATATÜRK'ÜN SÖYLEDİĞİ GİBİ KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR DEDİ.
Meryem Elmastas 495704 13.06.2013

Gülek belediye başkanı ve Tarsus MHP belediye başkan aday adayı Tekin Çelik MHP ilçe binasında aday adaylığını resmen açıkladı. Davul zurnalar eşliğinde yüzlerce kişi tarafından karşılanan Çelik’e ilçe başkanı Hakan Özbelli ülkü ocakları başkanı Ali Rıza Genç ilçe yönetim kurulu üyelerinden Bayram Akkuş, Gazi Elgün Tarsus’un tanınmış kuyumcularından fatih yalçın birçok yönetim kurulu üyeleri  Tarsus’un tanınmış esnaflarından Coşkun Alp yaklaşık sayıları 30 bin olan Güleklilerin çoğunluğu adeta MHP binasına çıkarma yapmıştı. Burada bir konuşma yapan Çelik belediyecilik tecrübelerimiz var amacımız Toroslardan Akdeniz’e Tarsus’un bütününe hizmet etmektir dedi. Çelik’in konuşmaları sloganlarla alkışlarla zaman zaman kesildi. Çelik özellikle aslında bugün kararım farklıydı ailemle beraber yönetim kurulunu ziyaret edecektik. Ancak daha sonra aday adayı çokluğunu da düşünerek sizleri rahatsız etmektense aday adaylığımızı da paylaşalım istedik. Gülek’te 3 dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum üç hilal bayrağı 14 yılı aşkın bir süredir Gülek semalarında dalgalandırdığım için çok gururluyum. Çok kıt imkanlarla çalıştığımız halde 2008 yılında ölüdeniz gibi imkanları çok geniş olan bir belediye başkanıyla beraber yılın belde başkanı seçilmem benim için ayrı bir onur, son dönemde % 68 gibi bir oyla seçilmiş olmayı önemsiyorum. Birileri bizi küçümsese de biz bu işi yapacağımızı zaten ortaya koyduk. Hem de en iyisini yaptık. Biz bu şehirde ve köyleri küçümser bir tavırda hiçbir zaman kabul etmemiz mümkün değil. Köylerde ve beldelerde her ne kadar yoğun nüfus yoksa da her köyün ve beldenin şehirle çok yoğun bağlantısı olduğunu söylememiz gerekir örnek olarak Gülek’te 3000 nüfus varsa Tarsus şehri merkezinde yaşayan Güleklinin sayısı 25-30 bin civarındadır. Sadece Gülek değil bütün köylerin ve beldelerin durumları da aynıdır. Onun için köyleri ve beldeleri dışlamak bizim anlayışımıza terstir. Çünkü köylü Atatürk’ün dediği gibi bu milletin efendisidir.

 

         Aday adayı arkadaşlarımın hepsi birbirinden değerli insanlar. İlk günden beri söylüyorum. Aday gösterilmesem de üzülmem. Kim aday olursa, arkasında, yanında yürümekten şeref duyarım. Ama şunu vurgulamak istiyorum. 14 yılı aşkın bir süredir karar veren konumda oldum. 14 yıldır uygulamanın içinden geliyorum. O halde, bütün aday adaylarımızdan bir adım öndeyim diyorum. Bunu sadece ben değil, Tarsus söylüyor. Eşim öğretmen emeklisi, ben 22 yıl öğretmenlik ve yöneticilik yaptım. İki çocuğumuz tıp doktoru, bir çocuğumuz evimizin gülü. Dolayısıyla çok yoğun bir çevremizin olduğunu belirtiyor ve takdiri Tarsus kamuoyuna bırakıyorum.

         Gülek’te ilk aday olduğumda şöyle demiştim. Bürokraside edindiğim tecrübeler ışığında size hizmet etmek istiyorum. Öyle de olduğuna inanıyorum. Çünkü 14 yılda Gülek beldesine çok ciddi katkılarımız oldu.

         Şimdi de diyorum ki; ben belediyeci bir ailenin çocuğuyum. Malum babamız 5 dönem Gülek’te belediye başkanlığı yaptı. Doğruluk timsali bir insandı. 6. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçirdik. Rozetini rahmetli başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ taktı. Gülek’te seçimi kazanamadı ama, 94 yılında Tarsus seçiminin kazanılmasında çok önemli katkısı olduğuna inanıyor ve onu rahmetle, minnetle anıyorum. Makamı cennet olsun.

         Büyükşehir yasasıyla Gülek de mahalleye dönüşüyor. Allahın izniyle Büyükşehir belediyesini alacak güçteyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar malum. Ateş çemberinden geçiyoruz. Bugün seçim olsa, bu milletin oy vermek istediği parti Milliyetçi Hareket Partisidir. Adaylık konusunda çok büyük hatalar yapılmazsa, büyükşehirle beraber Tarsus’u da, bütün ilçeleri de Milliyetçi Hareket Partisinin çok değerli adayları rahatlıkla kazanır. Yönettiğimiz ilçelerdeki belediye başkanlarımızın çok başarılı olmaları işimizi kolaylaştırmaktadır. Türkiye’nin genel siyasetinde de ülkeyi yönetenler çok ciddi hatalar yapmaktalar. Bunlar bu yüce millete çok iyi anlatılmalıdır. Barzaniyle ilişkiler, açılım denen yıkım süreci, İsrail’le ilişkiler, Türk Amerikan ilişkileri, Suriye çıkmazı, komşularla yaşanan problemler, bağımsız yargı yerine AKP nin yargısı ve daha neler neler. Milliyetçi Hareket Partisinden Adana Büyükşehir belediye başkanı olan Aytaç DURAK’a yapılanlar hangi adalet anlayışıyla izah edilebilir. Berat etmesine rağmen Aytaç DURAK hala açıktadır. Ama Kızıltepe ve Van belediye başkanları KCK davalarından berat ettirilmiş, aynı gün görevlerine iadeleri sağlanmıştır. Bu kararlar hiçbir vicdana sığmaz.

         Türkiye’de iç ve dış borçlar 10 yılda üç katına çıkmıştır. Ülkemiz bölünme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İşçi, memur, emekli, çiftçi velhasıl belli bir grup hariç milletimiz çok zor durumdadır. Bunlar bu millete çok iyi anlatılmalıdır.

         Onun için diyorum ki, tecrübe kolay kazanılmıyor. Ülkemizin zaman kaybına tahammülü yok. Üç hilalli bayrak, beşinci dönem de Tarsus semalarında dalgalanmalı, Tarsus’ta huzur bozulmamalıdır. Tarsus’taki huzur Milliyetçi Hareket Partisi tarafından şehrin yönetilmesiyle alakalıdır. Şehrin yönetiminde bu güne kadar emeği geçen ilçe yöneticilerimize, belediye başkanımıza ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

         Bizim idarecilik anlayışımız, güler yüzlü, kimseyi kırmadan, hoşgörülü hizmet ederek bu günlere geldik. İstişare ederek aynı yolu yürümeye devam edeceğiz. Sıkmadık el, varmadık köy, belde bırakmayacak, kimseyi ayırmadan hizmet edeceğiz. Nasıl Gülek ve Karboğazını cazibe merkezi yaptıysak, Tarsus’ta da başarılı olacağımızdan eminim. Ortaya koyacağımız projelerimizle Tarsus üzerindeki ölü toprağını kaldıracağız. Ekonominin yeniden hareket kazanmasında belediye lokomotiflik yapacak, turizm, tarım, küçük ve orta ölçekli sanayinin Tarsus’ta yeniden hayat bulması için bütün tedbirleri alacağız. Tarsus yeniden Çukurova’nın önemli bir merkezi olacak. Bunu yapacak gücümüz, kudretimiz, bilgi ve birikimimiz var. Gülek’teki projelerimiz, çok önemli projelerdir. Karboğazı kayak merkezi projesi bize aittir. Projede geldiğimiz nokta çok önemli. Proje bittiğinde Tarsus ve yöresine iş olacak, aş olacak. Boğazpınar köyünden Gülek’e gelen içme suyu projesi Gülek’te 100 yıl ihtiyacı karşılayacak büyüklükte. Modern şehircilik uygulamalarımız ise ortadadır.

         Bu seçimde bütün Tarsus’la beraber partimizin küskünlerini bu çatının altında yeniden toplamamız gerekiyor. Yapacağımız ziyaret ve görüşmelerle kafalarına ve kalplerine yeniden gireceğiz ve onları burada yeniden misafir edeceğiz.

         Referansımız bilge liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ, genel merkez yöneticilerimiz, il ve ilçe yöneticilerimiz, aynı çatı altında olmaktan şeref duyduğum partimizin yan kuruluşları, çok değerli partililerimiz ve Tarsuslu hemşerilerimizdir.

         Sloganımız “ Amacımız Toroslardan Akdeniz’e Tarsus’un bütününe hizmet.” Allah’ın izni ve yardımıyla iddialıyız, bunu yapacak güç ve kuvvetteyiz.

         Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar, sevgiler sunuyor, hepinizi Allaha emanet ediyor, Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum ve son söz NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi