• 2222-mhp-den-tarsus-belediye-baskanligina--aday-adayligini-aciklayan-tufan-kurklu.html

  

MHP’den Tarsus Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıklayan Tufan Kürklü:
Meryem Elmastas 548070 10.06.2013

 

Ülkücü ve Milliyetçi Hareketin tanınmış simalarından olan ve halen Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdüren işadamı Tufan Kürklü, 2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde partisinden Tarsus Belediye Başkan Aday Adaylı olduğunu açıkladı.

 

Oğlu Nihat Kürklü ve Kürklü ailesi fertleriyle birlikte MHP Tarsus İlçe Başkanlığı binasına çıkan Tufan Kürklü, aday adaylığı ile ilgili yazılı başvurusunu İlçe Başkanı Hakan Özbelli’ye takdim etti.

 

MHP’li Tufan Kürklü, MHP Tarsus İlçe Başkanlık Divanı Üyeleri ile yönetimde hazır bulunduğu aday adaylığı başvurusu sırasında yaptığı konuşmasında, MHP’den aday adayı olma zevkini 3 kez yaşadığını belirterek “1995 yılında İl Başkanlığına aday oldum. Çok fazla olmayan bir farkla İl Başkanlığını kaybettim. Yine 1995 ve 2002 yıllarında yapılan genel seçimlerde Milletvekili aday adayı olma zevkini tattım. Halen ise Tarsus Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdürmekteyim” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş biri olarak isminin uzun zamandan bu yana Tarsus Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçtiğini hatırlatan Kürklü, “20 yıldır Tarsus’ta süren Milliyetçi Hareket Partisi’nin, belediyeciliğinin bir devamı olarak, ülkücü ve milliyetçi tabanın Tarsus’ta yeniden toparlanıp, yeniden güç kazanıp, Tarsus’un yönetimine talip olabilmek için ben de aday adaylığım açıklama gereğini duydum. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin önce Tarsus’ta sonra Mersin’de başarılı olabilmesi için elimden gelen çabayı göstereceğimin buradan sözünü Cenab-ı Hak huzurunda veriyorum. Davranışlarım ve sözlerim hiçbir zaman birbirinden farklı olmayacağı gibi çalışmalarımda eskiden olduğu gibi bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin hem Tarsus’ta hem de Mersin’de seçimi kazanacağına yürekten inandığının altını çizen Belediye Başkan Aday Adayı Tufan Kürklü, yeni çıkan Büyükşehir Yasası ile ilgili olarak ise şu görüşlere yer verdi:

 

“Büyükşehir yasasıyla ilgili bizim partimizin genel prensipleri var. Büyükşehir yasasının, Türkiye şartlarına erken olduğunu ve bunun Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı yaracağını söylemiştik. O konudaki görüşlerimiz belli. Bu yasanın Tarsus’a fazla bir getirisi olacağı kanaatinde değilim. Tarsus, özgür yaşamaya alışmış bir topluluktur. Beklide iki başlılık olacaktır. Allah nasip ederse Büyükşehir’in başına da Tarsuslu birisi gelirse ümit ediyorum ki, Tarsus’ta bir sıkıntı olmayacak. Ama maalesef ve kilometrelerin verdiği bir sıkıntı var. Bu sıkıntıların yaşanmayacağını ümit ediyorum. Yapacak bir şeyimiz yok. Tarsus dahil 30 tane vilayet şu anda Büyükşehir yasasıyla yönetilmeye hazırlanıyor. Biz de Tarsus olarak bu yasaya mecburen uyacağız. Ama bazı sıkıntıları da yaşayacağımız muhakkaktır. İstediğim gibi Büyük şehrin başına da bir Tarsuslu aday gelir, kısmet olursa sıkıntıların aza ineceği kanaatindeyim.”

Tufan Kürklü, aday adaylığı için yola çıkan tüm arkadaşlarına başarı dileklerinde bulunarak,

aday gösterilmemesi durumunda partisinin hangi adayı gösterirse o adayın arkasında adaymış gibi canla başla çalışacağını sözlerine ekledi.

 

MHP İlçe Başkanı Hakan Özbelli ise, 2014 yılında yapılacak olan seçimlerin hem Tarsus’un hem ülkenin geleceğini belirlemede önemli bir rol oynayacağını belirterek, İlçe Teşkilatı olarak hiçbir aday adayı verilmiş bir sözleri bulunmadığını, Genel Merkez tarafından gösterilecek olan aday ile birlikte yoğun bir çalışma içerisine girerek Tarsus’ta 5. kez seçimi kazanmak için çaba göstereceklerini dile getirdi.

 

YÖNETİME YEMEK

MHP Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Tufan Kürklü, aday adaylığı müracaatından sonra MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine kendisine ait olan bahçede bir akşam yemeği verdi.

İlçe Başkanı Hakan Özbelli ve yönetiminin de katıldığı yemek sırasında kısa bir açıklamada bulunan Kürklü, Tarsus’un yönetimine talip olduklarını yenileyerek, MHP’nin yapılacak bu seçimlerde sandıktan birinci parti olarak çıkacağını ifade etti.

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi