• 2150-simsek-ziyaretlerine-devam-ediyor.html

  

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR.
Meryem Elmastas 494431 27.05.2013

MHP’Lİ MUHARREM ŞİMŞEK, ESNAF

TEMSİLCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

 

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek, 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Madeni Sanatkârlar Odası’nı ziyaret ederek, esnaf ve sanatkârların sorunlarını dinledi.

 

Muharrem Şimşek, Tarsus Esnaf Kefalet Kooperatifi ziyareti sırasında Başkan Mahmut Şahin ve yönetimi tarafından karşılanırken, burada yaptığı konuşmasında, ülkenin genel ekonomisindeki daralma, özellikle bölgemizi ekonomisinin tarım ağırlıklı olması ve çiftçinin ürettiği ürünü değer fiyatla satamaması, işsizlik oranlarının her geçen gün artması konuları ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

 

Esnaf ve sanatkârların zor günler geçirdiğini, tüm sektörlerde ciddi sıkıntıların yaşandığını ifade eden Muharrem Şimşek “Yeni işyerleri açılmadığı gibi sürekli işyeri kapatmaları artıyor. Borçsuz esnafımız kalmamış durumda.  Burada bu sıkıntıların çözümü merkezi hükümetin tercihlerinden kaynaklanmaktadır. Yerel yönetimler olarak yaşanan bu sıkıntıların çözü yok mudur? Elbette vardır. Tüm esnaf kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle birlik ve beraberlik içerisinde ciddi bir mücadele vermemiz gerekiyor” dedi.

 

Tarsus Madeni Sanatkârlar Odası’nı da ziyaret eden MHP’li Muharrem Şimşek, burada oda başkanı Kaplan Kiltaş ve yönetiminden sanayi sitesi esnafının sorunlarını dinledi.

 

Tarsus’un sürekli Adana ve Mersin’e para akıtan büyük bir ilçe konumunda olduğunu belirten Şimşek, “Bunun mutlaka önünün kesilmesi gerekiyor. Hatta bu durum tersine çevrilerek dışarıdan para çeken bir cazibe merkezi haline getirilmelidir. Bu konuda ciddi çalışmaların yapıldığını biliyorum. Bu çalışmaların daha da hızlandırılması gerekmektedir. Tarsus, hem iç hem de dış turizmde layık olduğu yere ulaşmalıdır. Özellikle inanç turizminde bir cazibe merkezi haline getirilebilir. Bu konuda eksik olan altyapıya Tarsus’un sahip olması için var gücümüzle çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

 

Tarsus Belediye Başkanı adayı olup seçilmesi halinde esnaf ve sanatkarlarla hiçbir problem yaşamayacaklarını, hatta onların problemlerinin çözümü noktasında üzerlerine düşen ne gerekiyorsa yapacaklarının altını çizen Muharrem Şimşek, “Çünkü istişare ile görüşerek, kanun ve mevzuat çerçevesinde halledemeyeceğimiz bir mese olacağını sanmıyorum.  Zira siyaset çözüm merciidir inancındayım. Hizmet anlayışımız tüm insanlarımıza eşit ve adil davranmak olacaktır. Bu konuda 18 yıldır yerel yönetimin içinde bulunmamdan dolayı zorlanacağıma inanmıyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Tarsus Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Şahin ve Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş ise, MHP Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Şimşek’e çıktığı yolda başarı dileklerinde bulundular.

 

Siyaset Haberleri Arşivi