• 214-oksal-on-secim-istiyor.html

  

OKSAL ÖN SEÇİM İSTİYOR
Meryem Elmastas 491900 07.03.2011

CHP Tabanında yapılan iddiaya göre Mersin’de ön seçim yapılmasını isteyen tek Milletvekili’nin Ali Oksal olduğu ortaya çıktı. Diğer Milletvekillerinin ise ön seçim yerine merkez yoklaması yapılmasını istedikleri vurgulanıyor.

       CHP’de bazı kişilerin ise aday adaylıklarını, aday belirlemesinin nasıl bir şekilde yapılacağı yönünde netlik kazanılmasından sonra açıklayacakları bildiriliyor.

      Partililer ise şu şekilde yorum yapıyorlar. “Partimizin Mersin’de dört Milletvekili bulunmaktadır. Parti tabanında dört Milletvekilimiz arasından üçünün ön seçim yerine Merkez yoklaması yapılmasını istedikleri konuşulmaktadır. Ancak bu konuda rengini gösteren tek Milletvekilinin Ali Oksal olduğu görülmektedir. Ali Oksal bu günlerde muhtarlara, öğretmenlere, esnaflara ve çeşitli mesleklere sahip 25 bin delege ve partiliye ön seçim istediği yönünde mesaj çekerek, diğer Milletvekili adaylarına da bir anlamda hodri meydan demektedir. Diğer Milletvekili aday adaylarımızda renklerini belirtsinler. Çıkıp ön seçim istediklerini söylesinler. CHP’de Adı ne olursa olsun ön seçim dışında yapılacak bir seçim, biz Sosyal Demokratlara yakışmayan bir davranışı ortaya koyacaktır. Kaldı ki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu “Halkın iktidarında Milletvekillerini halk seçecektir.” Demiştir. Biz Genel Başkanımıza güveniyoruz. Özelliklede Mersinde ön seçim yapılacağına inanıyoruz ve ön seçim istiyoruz.” dediler
 
 
 

Spor Haberleri Arşivi