• 2038-tarsus-9-uluslararasi-yari-maratonu-protokolu-imzalandi.html

  

TARSUS 9. ULUSLARARASI YARI MARATONU PROTOKOLÜ İMZALANDI
Meryem Elmastas 491668 12.03.2013

Tarsus Kaymakamlığı, Tarsus Belediyesi, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) ve Tarsus Amerikan Koleji (TAC) işbirliği ile düzenlenen ve bu yıl dokuzuncusu yapılacak olan Tarsus Uluslararası Yarı Maratonu'nun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

 

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Selçukhan Restaurant’ta düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada, maratonun çok önemli bir organizasyon olduğunu ve Tarsus'un bu önemli organizasyondan yıllardır başarıyla çıktığını söyledi.

 

Güldibi, konuşmasında Tarsus'un dünyanın en eski kentlerinden biri olduğunu, belirterek, ''Tarsus, dünyanın en eski kentlerinden biri ve bir marka şehir. Tarsus gün geçmiyor ki bir kültürel, bir sportif bir eğitsel faaliyete ev sahipliği yapmasın.  Yarı Maraton gibi etkinlikler Tarsus'un adını tüm dünyaya duyuruyor. Tarsuslu bir araya geldiği zaman tüm güzellikleri birleştirip, sahneye koyuyor ve kentin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Bütün bu güzelliklerin yanında iş adamlarımızı özellikle bölgemizde turizm ve otelcilik alanında yatırım yapmaya davet ediyorum. Bu tür aktivitelerde gelen yerli ve yabancı konukların maalesef Tarsus’ta kalacak yerleri yok. Tarsus’taki kamu kurumları, belediyemiz, sivil toplum örgütleri bu kadar çalışıyor tanıtım yapıyor ama bu kadar çalışmaya rağmen gelecek misafirlerimizin de kalacak bir yerleri olması lazım.  Faaliyet yapmak bizlerden ulusal ve uluslararası tanıtım yapmakta basın mensuplarına düşüyor. Maratoncular sahada koşacaklar bizlerde kendi alanlarımızda koşacağız. Ben bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan Tarsus Belediyesine, Sağlık Eğitim Vakfına (SEV) ve Tarsus Amerikan Kolejine (TAC) teşekkür ediyorum. '' dedi.

 

Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, Sağlık ve Eğitim Vakfı ile birlikte gerçekleştirdikleri yarı maratonun geleneksel hale geldiğini belirterek, ''Tarsus'u sadece Türkiye'de değil, uluslararası arenada da tanıtıyoruz. Bu maratonla sporcuları, insanları barış ve kardeşlik ortamında bir araya getirerek, dünya barışına da katkı sağlıyoruz” diye konuştu. Başkan Kocamaz ‘ Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan bir kent yöneticisi olarak gerçekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyonu sivil toplumla birlikte yapmaktan özellikle Tarsus’un adını tanıtmada bir marka görevi üstlenmiş TAC ve SEV ile birlikte gerçekleştiriyor olmaktan çok büyük gurur duyuyoruz. İstiyoruz ki bu taşın altına tüm Tarsuslu elini koysun. Bu organizasyon sadece belediye, kaymakamlık, SEV ve TAC adına değil tüm Tarsus adına yapılıyor. Özellikle bu organizasyonun hayata geçirilmesinden bu yana tanıtımını üstlenen tüm basın mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyorum.  Bu organizasyonun hayırlı ve başarılı geçmesini niyaz ediyor hepinize katkı katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.’ Dedi.

 

Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Aydede ise yaptığı konuşmada, Yöremizde geleneksel hale gelen Uluslararası Yarı Maratona katkıları olduğu için mutlu olduklarını belirterek, her zaman destek olacaklarını ve destek vermekten gurur duyduklarını söyledi.

 

Konuşmaların ardından 9. Uluslarararası Tarsus Yarı Maratonu’nun protokolü okunarak, imzalanırken, bütçesinin 400 bin lira olduğu ve bütçenin yüzde 50'sini Tarsus Belediyesinin, kalan yüzde 50'sini ise Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın (SEV) karşılayacağı belirtildi.

 

İmza törenine SEV Vakfı Tarsus Okulları direktörü Charles C.(Chris) Hana, Belediye Başkan yardımcıları Kerim Tufan, Şevket Can, Behçet Sarı, Dünyamin Sönmez, SEV ve TAC Mali ve İdari İşler Müdürü Ayşe Apa Dildar, 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi