• 2006-tarsus-belediye-meclisi-toplandi.html

  

Tarsus Belediye Meclisi Toplandı
Meryem Elmastas 490055 06.03.2013

Açılış, yoklama ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından mecliste belediye müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesine geçildi.

 Şehitishak Mahallesinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait olan 3000 m2 arsanın Tarsus’ta faaliyet gösteren 18 mesleki odanın bir arada bulunması amacıyla tahsisi oy birliğiyle kabul edilirken, katı atık toplama ücretinin içme su tarifelerinden kaldırılması da oy birliğiyle kabul edildi.

Tarsus Belediyesinin ‘Türk-İsveç Yerel Yönetimler Ortaklığı Programı (TUSELOG) belediye ortaklıkları geliştirme bileşeni kapsamında pilot belediyeler arasında yer alması meclis üyelerinin tümünün oyu ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Belediye Meclis Üyesi Şerife Hasoğlu, 8 Mart Dünya kadınlar Günü ile ilgili yapılacak programlar hakkında bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Başkan Kocamaz, belediyenin inşaatı devam eden hizmetleri hakkında meclis üyelerine bilgi sundu, yapılan çalışmaları yerinde görülmesi içinde davette bulundu.

Başkan Kocamaz, “Mart ayı içerisinde yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi vermek istiyorum. Yarın 6 Mart saat 12.00’da Selçukhan Restaurant’ta SEV ile maraton protokolü imza töreni var. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 11.00-13.00 saatleri arasında Yarenlik Alanı’nda olacağız. 14 Mart Tıp Bayramı. Doktorlar bu işe fazla sahip çıkmıyorlar ama kimseye de bırakmak istemiyoruz. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda bu işi ya ciddi bir şekilde yapın yada belediye olarak biz yapalım dedim. 17 Mart Atatürk’ün Tarsus’a gelişi. Bu yıl belediye tiyatro gurubumuz burada özel bir hazırlık yapıyor. Herkesi Atatürk Treni önünde yapılacak etkinliğe bekliyoruz. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Çanakkale Parkı’nda Nusret Mayın Gemisi’nde gerçekleştirilecek. Burada belediye tiyatro gurubumuz Nusret Mayın gemisiyle ilgili özel bir gösteri yapacaklar. Ayrıca o gün akşam 75.Yıl Kültür Merkezi’nde TRT sanatçılarının katılacağı belediyemiz organizasyonu bir konser var.  21 Mart Nevruz Bayramı. 21 Mart yetiştirilemezse 22 Mart’ta Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin Türk Dünyasından gelen folklor ekiplerinin Yarenlik Alanı’nda bir etkinliği olacak. 30 Mart’ta Maraton Yürüyüşü, Tarsu AVM’de Makarna Partisi ve 31 Mart’ta Tarsus Uluslararası Yarı Maratonu yapılacak” dedi.

Siyaset Haberleri Arşivi