• 195-maraton-icin-protokol-imzalandi.html

  

MARATON İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Meryem Elmastas 493025 01.03.2011

    Tarsus Belediyesi, Tarsus Amerikan Koleji ile Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) sponsorluğunda bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’ için protokol imzalandı.

    Selçuk Han Restaurant’ta düzenlenen imza törenine Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Dumanlı, Amerikan Koleji yöneticileri, Belediye başkan yardımcıları ile maraton komitesi üyeleri katıldı.

     Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan, protokol okuyup hayırlı olmasını diledi. Daha sonra söz alan Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Dumanlı, Tarsus’un kendileri için çok önemli bir kent olduğunu söyledi.

     Bu organizasyonun, Türkiye~deki en geniş katılımlı organizasyonlarından biri olduğunu dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, dünyanın dört bir yanından gelen sporculara ev sahipliği yapmanın gururunu yaşayacaklarını belirtti.

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ise, Tarsus’un çok güzel ve aşık olunacak bir kent olduğunu söyledi. Maratonun Tarsus’un tanıtımına büyük katkı sağladığını dile getiren Kaymakam Güldibi, “Her zaman söylüyoruz Tarsus aşık olunmayacak, sevdalanılmayacak bir şehir değil. Eğer bunu Türkiye’de birkaç tane ilçe hak ediyorsa, Tarsus en başta geliyordur. Bunu nerede gözlemliyoruz, en son Cumhurbaşkanımızın Tarsus’a ziyaretleri esnasında herkes bir kez daha şahit oldu.  Bu yıl 7.cisi düzenlenecek olan Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu çok önemli bir organizasyon. Birkaç ildeki büyük maratondan sonra Tarsus hepsinden organizasyon olarak daha başarılı. Bir beldenin, bir ilçenin tanıtımında spor çok önemli. Maratonda bu bağlamda gerçekten çok önemli bir organizasyon. Bu organizasyonu iyi yönetirsek Tarsus’un tanıtımında çok büyük fayda sağlayacaktır” Dedi

     Konuşmaların ardından Kaymakam Güldibi, Başkan Kocamaz ve SEV Yönetim Kurulu Başkanı Dumanlı protokol imzaladı.
 
 
 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi