• 1905-milletvekili-bozkurt-un-mevlid-kandili-mesaji.html

  

MİLLETVEKİLİ BOZKURT’UN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Meryem Elmastas 491249 23.01.2013

AK Parti Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

            Hz. Peygamberin (s.a.v.) dünyaya teşrif ettikleri günün Mevlid Kandili olarak kutlandığını hatırlatan Milletvekili Bozkurt, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan bu kutlu doğum, hiç şüphe yok ki insanlık tarihinin en önemli olaylarından birisidir. Böylesine önemli günler manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın had safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir.

Bu önemli gecenin sevginin, hoşgörünün, cömertliğin, merhametin, barışın ve adaletin eşsiz temsilcisi, alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Hz. Peygamberimizi daha iyi anlamamıza ve O’nun getirmiş olduğu evrensel mesajı ve prensipleri uygulamamıza vesile olmasını temenni ediyorum. Bu müstesna gecede başta Suriye olmak üzere bütün dünyada acının, gözyaşının, şiddetin ve terörün sona ermesi, insanlığın barış ve huzuru için bol bol dua edelim.Bu vesileyle şu hususu da belirtmek isterim ki; bu önemli günü, rahmet peygamberini anma gününden ziyade onu anlama günlerine dönüştürmeliyiz. Çünkü bugün, O’nun mesajlarına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Ocak 2013 Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece idrak edeceğimiz Mevlid Kandili'nin; tüm insanlığa rahmet, sevgi, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah'tan niyaz eder, bütün vatandaşlarımızın, yurt dışında yaşayan soydaşlarımızın ve İslam aleminin kandilini en kalbi duygularımla tebrik eder, daha nice kandillere sağlık ve afiyet içerisinde erişmek dileğiyle aziz hemşehrilerime selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."

 

Siyaset Haberleri Arşivi