• 1446-verilen-soz-yerine-getirildi.html

  

VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLDİ
Meryem Elmastas 493936 19.07.2012

AK PARTİ TARSUS İLÇE TEŞKİLATI, HAL’İN

TRAFO SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDU

 

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı Av. Hakkı Meniz, son birkaç yıldan bu yana elektrik konusunda büyük sıkıntılar yaşanan Tarsus Hali’nin bu sorununu gidermek ve Hal esnafını rahata kavuşturmak için TEDAŞ yetkilileriyle yaptığı görüşmeler sonrasında bu bölgeye yeni bir trafo dikileceği müjdesi verdi.

Tarsus Hali’nin kanayan yarası olarak gösterilen trafo konusunda TEDAŞ Mersin İl Müdürü Mehmet Unsu ve TEDAŞ Tarsus İlçe İşletme Müdürü Oğuzhan Yıldız ile devamlı görüşmeler yapan İlçe Başkanı Hakkı Meniz, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın seçim dönemi sırasında Hal’e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Ali İlk’in kendisine iletilen yeni trafo konusunu çözümü kavuşturdu.

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı Av. Hakkı Meniz, İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Podak ve yönetimiyle birlikte Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Ali İlk’i ziyaret etti.

TEDAŞ Tarsus İlçe İşletme Müdürü Oğuzhan Yıldız’ın da yer aldığı ziyaret sırasında kısa bir açıklama yapan Hakkı Meniz, şu görüşlere yer verdi:

“Ekonomi Bakanımız sayın Zafer Çağlayan’ın seçim döneminde Tarsus Hal esnafını ziyaretleri sırasında Komisyoncular Derneği Başkanımız sayın Ali İlk’in ‘Hal’de trafo’ sorunu olduğunu ve elektrik konusunda ciddi anlamda sıkıntıların bulunduğunu iletmişti. Aynı sorunun AK Parti Mersin Milletvekilimiz sayın Ahmet Tevfik Uzun’un ziyareti sırasında gündeme gelmesinden sonra AK Parti Tarsus İlçe Teşkilatı olarak bizlerde konuya vasıf olduğumuz için çözümü noktasında TEDAŞ yetkilileriyle görüşmeler yaparak, Hal’in kanayan yarası olan bu konunun çözüme kavuşturulması istedik. TEDAŞ İl Müdürümüz sayın Mehmet Unsu beyin ve İşletme Müdürümüz sayın Oğuzhan Yıldız’ın girişimleri sonucu ve Komisyoncular Derneği Başkanımız sayın Ali İlk’in gerekli desteği vermesiyle Hal’in elektrik sorununu çözümü noktasında yeni elektrik trafosu çalışmalarımız başlamıştır. Bu trafo ile beraber önemli ölçüde buradaki elektrik sorunu ortadan kalkacaktır. Bu konuda yapılacak ikinci aşama ise Hal içinde bulanan elektrik kablolarının yer altına alınması gerçekleştirilecektir. Bununla ilgili proje çalışması başlatılmış olup inşallah en kısa sürede bu konuda çözüme kavuşturulacaktır.”

Hakkı Meniz, Tarsus Hal’in çevre duvarı kenarına yapılacak olan yeni trafo için 5 tane OG-Ağ müşterek direği dikileceğini belirterek, 250 kvA trafo tesis yapım işinin başladığını, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanarak Hal içinde meydana gelen gerilim düşümü sorununun çözüme kavuşturulacağını sözlerine ekledi.

Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Odası Başkanı Ali İlk ise, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın seçim çalışmaları sırasında Tarsus Hali’ni ziyaret ettiğini ve bu ziyaret sırasında

Hal’in en büyük sorunu olarak görülen elektrik konusunu kendilerini ilettiklerini ve Bakan çağlayan’ın da herkesin içinde bu konuyu çözüme kavuşturacağı sözünü verdiği dile getirerek

“Tarsus’un ekonomisine yön veren Hal’in trafo sorunu başta Ekonomi Bakanımız sayın Zafer Çağlayan, AK Parti Mersin Milletvekilimiz sayın Ahmet Tevfik Uzun, AK Parti Tarsus İlçe Başkanımız sayın Hakkı Meniz ve değerli yönetiminin girişleri sonucunda çözüme kavuşturulmuştur. Tarsus Hal esnafı olarak konuya büyük bir duyarlılık gösterip çözümünü sağlayan Bakanımıza, Milletvekilimize, İlçe Başkanımıza ve TEDAŞ yetkililerine teşekkür ediyorum.”

 

                                                                                   HAKKI MENİZ

                                                               AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI

 

 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi