• 1297-tarsus-ilce-emniyet-muduru-yasar-aksoy-uyariyor.html

  

TARSUS İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ YAŞAR AKSOY UYARIYOR
Meryem Elmastas 498448 14.06.2012

İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ AKSOY; “DENETİMLER VATANDAŞIMIZIN HUZURU İÇİNDİR”

 

Tarsus İlçe emniyet müdürü Yaşar Aksoy, son zamanlarda daha da sıklaştırılan motosikletlerdeki kask denetiminin istedikleri sonuca ulaşmasından son derece memnun olduklarını belirtti.

Özellikle motosiklet kazalarında ortaya çıkan sonucun ölümle ve kalıcı sakatlıklarla son bulması bu denetimlere yoğunluk vermemizi sağlamıştır. Kanun olarak da kask zorunluluğu olmasına rağmen denetimlerde maalesef azda olsa bu zorunluluğa uymayanların olduğunu görmek bizleri üzmektedir.

Hiçbir sürücümüzün ölümle yada kalıcı bir sakatlıkla karşı karşıya kalmasını istemiyorum, benim evladım, benim kardeşim gibi gördüğüm vatandaşlarımızı bu doğrultuda uyarmaya devam edeceğiz. Dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy ayrıca, yaz ayının gelmesiyle birlikte fazla kanal sayısına sahip olan Tarsus;un maalesef bu konunda da üzücü olaylarla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz.

Kanala serinlemek üzere girenlerin nasıl bir tehlike ile karşı karşıya kaldıklarını ifade etmek istiyorum. Çocukların tehlikeli kanallara girmemelerini söylemek aile bireylerine düşmektedir. Bu nedenle Anne ve babaların mutlaka çocuklarını yüzme kurslarına göndererek hem yüzme öğrenmelerini hem de görevlileri olan havuzları kullanmalarını teşvik etmelidirler.

Ayrıca vatandaşlarımızın bu iki konuda da emniyet müdürlüğümüzün ücretsiz olan 155 nolu telefonunu arayarak bizlere yardımcı olmasını isterken kanallarda yüzen çocuklara karşı da denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz dedi.

Siyaset Haberleri Arşivi