• 1271-tugba-ozay-tarsus-beyazi-nin-tadina-bakti.html

  

Tuğba Özay, Tarsus Beyazı’nın Tadına Baktı
Meryem Elmastas 503702 06.06.2012

MERSİN-Mersin’in Tarsus Kaymakamlığı, Tarsus Belediyesi, Tarsus Ticaret Borası, Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen ve Ziraat Odası tarafından gerçekleştirilen Tarsus Üzüm Festivali bu yıldan itibaren ''Tarsus Tarım, Turizm ve Tanıtım Fuarı''na dönüştürüldü.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan fuarın kapsamı ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi verilmesi amacıyla düzenlenen basın toplantısına, manken ve şarkıcı Tuğba Özay katıldı.

Toplantıya Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü ve diğer yöneticiler katıldı.
Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Ziraat Odası toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, 30 yılı aşkın yapılan üzüm festivali tecrübesinin ardından Tarsus'ta bu yıl ilk kez böyle bir etkinliğin yapılacağını vurgulayarak, ''Bugün Tarsus açısından önemli bir gün. Düzenlenmesi planlanan bu etkinlik sayesinde sadece Tarsus Beyazı üzüm değil, bu toprakların tüm değerleri tanıtılacaktır. Bu yıl ilki düzenlenecek etkinliğin ilerleyen senelerde, kazanılacak olan tecrübelerle daha da güzel ve etkili yapılacağına inanıyorum'' dedi.

—FUARIN TANITIMI MANKEN ŞARKICI TUĞBA ÖZAY'IN KATILIMIYLA YAPILDI

Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ise Tarsus'un tarım ve sanayi kenti olduğunu, bundan böyle yeni bir vizyon ve anlayışla, herkesin el birliği içinde Tarsus'un önünün açılması gerektiğini söyledi. Kocamaz, Tarsus'un turizmden hak ettiğini önümüzdeki süreçte alacağını belirterek, Tarsusluların bir araya gelmesi ve iyi niyetle hareket edilmesi halinde aşamayacağı hiçbir engelin olmadığını kaydetti.
 Kocamaz ayrıca, Tarsus Beyazı üzümünün dünyanın sofralık olarak kullanılan bir numaralı üzümü olduğunu ifade etti.

— TARSUS ÜZÜM KÜLTÜR FESTİVALİ, ''TARSUS TARIM, TURİZM VE TANITIM FUARI''NA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer’de Üzüm Festivali'nde 31 yıldır kazandıkları tecrübeyle artık Tarsus'un ortak tanıtımını için kapsamlı bir fuar yapacaklarını dile getirdi.

Tarsus'un başta tarım olmak üzere, tüm ürünlerinin tanıtılması gerektiğini vurgulayan Ali Ergezer, ''Kaymakamlık, Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası ve Ticaret Borsası olarak, Tarsus Tarım, Turizm ve Tanıtım Fuarı'nı 3-5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Fuar, Açık Hava Gösteri Merkezi ile Kültür ve Sanat Sokağında yapılacak. Fuarın açılışını Manken-Şarkıcı Tuğba Özay ile yapacağız. Finalde ise Bengü sahne alacak'' şeklinde konuştu.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü ise, “Fuar kapsamında açılacak stantlara çok firmanın katılımını sağlayacağız. TSO olarak, tüm Türkiye'deki Ticaret ve Sanayi Odaları ve Borsalarla irtibata geçeceğiz. Tarsus'a yakışır düzeyde bir fuar yapılması için elimizden geleni yapacağız. Atılan bu adımın Tarsus'un dünya kenti olmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum'' dedi.

Manken, Şarkıcı Tuğba Özay’da, fuarın tanıtımına kendisinin de katkısının olmasından dolayı mutluluk duyacağını belirtti.
 
''Güneş artık Tarsus'tan doğacak'' diyen Tuğba Özay, ''Tarsus tarım yönünden çok büyük gelişme kaydetmiş. Ağustos ayında çıkması beklenen üzüm bugün soframızda. Karpuz keza öyle. Gerçekten çok şaşırdım ve gurur duydum. Tarsus büyük bir kent. Önümüzdeki günlerde içinde golf sahalarının da olacağı Tarsus Kazanlı Turizm bölgesine dünyanın her yanından turist gelecek. Ayrıca Tarsus'a yapılacak Çukurova havaalanı bölgeye büyük katkı sağlayacak. Bu Fuara Tarsus, Tuğbalı, Tarım, Turizm ve tanıtım Fuarı adını koymamız gerek'' diye konuştu.
Toplantıda Suna Ergezer, Tuğba Özay'a çiçek ve üzüm ikram ederken, Tuğba Özay'da üzümlerden Kaymakam Güldibi ve Oda başkanlarına ikram etti.

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi