• 1245-tarsus-idman-yurdu-yonetimi.html

  

TARSUS İDMAN YURDU YÖNETİMİ
Meryem Elmastas 496183 01.06.2012

EN ZOR ŞARTLARDA TAKIMI ŞAMPİYON YAPAN BU YÖNETİM AYAKTA ALKIŞLANIR.

Kulüp binasında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Akdağcık, ekonomik olarak çok zor günler geçirdiklerini, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın maddi ve manevi destekleri ile bir üst lige çıkabildiklerini söyledi. Akdağcık, “Geçen sezon talihsiz bir şekilde 3. Lig'e düştük. Zorluklara ve yokluklara rağmen hedefimiz şampiyonluktu. Herşeye göğüs gerdik. Yoğun bir mücadele verdik ve sonunda hak ettiğimiz şampiyonluğu geçte olsa elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Burada güzel bir beraberlik yakalandı. İnşallah bu birlik ve beraberlik hep devam eder bu kentte” dedi.

Sezonda 3 teknik direktör değiştirdiklerini ifade eden Akdağcık, “En az 15 futbolcu ile anlaşılıp, yolla ayrıldı. Hep Tarsus İdman Yurdu’nun menfaati için mücadele ettik. Tarsus İdman Yurdu bizim hayat parçamız oldu. Arkadaşlarla gece gündüz çalıştık. Tarsus İdman Yurdu, tesis olarak Türkiye’de gıpta ile bakılan bir yer. Böyle bir tesisin 3. Lige yakışmıyor, bana göre 2. Ligte yakışmıyor. Ekonomik olarak zor durumdayız. Kulübün elektriği kesilme noktasında, otobüsümüz haczedilmiş, personelin aylardır alacaklarını ödeyemiyoruz ve futbolcuların sadece yapılan bağışlarla primlerini ödeyebildik, geçen yılın Temmuz ayı alacaklarını ödeyemedik. Yeni bir dönem başladı, Bakanımız Zafer Çağlayan, Mersin Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun destekleri bize ayrı bir güç veriyor. Bakanımız Çağlayan her zaman bizimle beraber oldu, sayın valimiz Hasan Basri Güzeloğlu büyük bir gayret içerisinde, kulübümüzü ziyaret eden ilk vali oldu. Belediye Başkanımızı Burhanettin Kocamaz ise sezon başında beri her zaman yanımızda oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Yeni sezon için kolları sıvadıklarını söyleyen Akdağcık, “Mersin valimiz Güzeloğlu ile dün görüştük. Bütçemiz açıkladık, çok büyük bir bütçe olmadığını, iyi bir takım kurulmasını istedi. Ona göre takımım kurulmasını istedi bu bize umut verdi. Bize bu ilgiyi gösteren Valimize teşekkür ediyoruz. Tabi önümüzde bir kongre süreci var. Bu kente ve Tarsus İdman Yurdu'na destek vermeye herkesi davet ediyoruz. Amacımız Tarsus İdman Yurdu ve dolayısıyla bu kent hizmet etmektir. Yeni sezonda iyi bir takım kurulacağını inanıyorum” dedi.

Akdağcık, Tarsus’ta işadamlarından ve belediyeden 1 milyon 700 bin, iddia 560 bin Ekonomik Bakanı Zafer Çağlayan’dan 130 bin toplam 2 milyon 396 bin kulübe giriş yapıldığını mevcut borcun 3 milyon 750 bin TL olduğunu söyledi.


Spor Haberleri Arşivi