• 1236--kurumlararasi-futbol-turnuvasi-basladi.html

  

-KURUMLARARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI
Meryem Elmastas 499560 30.05.2012

-AÇILIŞ MAÇINDA DEVLET HASTANESİ, SERVİS ARAÇLARI ODASI’NI 6-1 YENDİ

 

Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl 16’ncisi düzenlenen “Kurumlar Arası Futbol Turnuvası'' başladı.

Belediye tesislerinde bulunan çim sahada düzenlenen turnuvanın açılış maçını Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptı.

Turnuva müsabakalarının hafta içi  yapılacağını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, maçların centilmence geçmesini temenni ettiklerini, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu söyledi.

Başkan Kocamaz, “Spor çağımızda en önemli iletişim ve tanıtım araçlarından bir tanesidir. Bunu da Tarsus bu turnuvalarla doya doya yaşıyor. Tarsus Belediyesi olarak gerek sportif gerekse kültürel etkinlikleri artırarak devam ediyoruz. Amacımız, her kesim insanlarımızın spor ve kültürel etkinlikle bir araya getirip barış, huzur içerisinde yaşamasını sağlamaktır” dedi.

28 kurum takımının katıldığı ‘16’nci Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’ 4 grup halinde lig usulü oynanıyor. 4 grupta 2 takımın bir üst tura çıkacağı turnuvada, maçları TFF Mersin il hakem Kurulu tarafından görevlendirdiği futbol hakemleri yönetiyor.

Turnuvanın ilk maçında Devlet Hastanesi, Servis Araçları Odası’nı 6-1 yendi. Günün diğer maçlarda ise Kurtuluş İlköğretim Okulu, TAŞTİ’yi 4-2, Belediye, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni 3-2 yendi.-- 
Tarsus Belediyesi
Basın Müşavirliği

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi