• 120-8220en-etkin8221-milletvekili-chp-den.html

  

“EN ETKİN” MİLLETVEKİLİ CHP’DE
Meryem Elmastas 492252 17.01.2011

TBMM’nin 23.Dönem 3.Yasama yılında Parti grupları ve Milletvekillerini izleme raporu açıklandı. Açıklamada Meclisin “En etkin” Milletvekili CHP’den Kamer Genç olduğu belirtildi.

   Raporu açıklayan TUMİKOM Genel Koordinatörü Mustafa Durna hazırladıkları rapor kaynağının TBMM kayıtlarından alındığını belirterek, seçmeni bilgilendirmek istediklerini söyledi. Raporun 11 ana başlık ve 233 kategoride hazırlandığına dikkat çeken Durna, hiçbir Partinin tarafında olmadıklarını vurgulayarak, sadece demokrasiden yana taraf olduklarını kaydetti.

                         İŞTE EN ETKİN MİLLETVEKİLİ

    Rapora göre Meclisin 23.Dönem 3. yasama yılında Bağımsız Milletvekili olan, ancak daha sonra CHP saflarına katılan Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 39 Kategoride 637 etkinlik gerçekleştirerek meclisin “En Etkin” Milletvekili olarak belirlendi.

            

                      EN ÇOK KANUN TEKLİFİ ŞANDIR’DAN

    TBMM’de en çok Kanun Teklifinde imzası olan Milletvekilleri arasında MHP’li Milletvekili Şandır 15 imza ile ilk sırada bulunuyor. İkinci sırada ise CHP Adana Milletvekili Hulisi Güvel yer alıyor.

 

                         16 VEKİL HİÇ BİR ETKİNLİKTE YOK

    12’si Ak Partili, 2’si Bağımsız, 1 CHP’li ve 1 TP’li olmak üzere mecliste toplam 16 Milletvekilinin hiçbir etkinlikte bulunmadıkları belirtilirken AK Partili İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ve CHP Tekirdağ milletvekili Faik Öztrak’ın en çok devamsızlık yapan Milletvekili oldukları açıklandı.
 
 

Spor Haberleri Arşivi