• 1087-12-koyler-arasi-futbol-turnuvasi-basladi.html

  

12. KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI
Meryem Elmastas 501077 04.05.2012

 

Tarsus Belediyesi tarafından organize edilen ve bölgenin en büyük  Köyler Arası Futbol Turnuvası başladı.

Faruk Sodan Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen turnuvanın açılışına; Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Vural, Tarsus İdman Yurdu Kulübü Başkanı İsmail Akdağcık, belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ve çok sayıda sporsever katıldı.

Köylüler tarafından büyük ilgi gören turnuvanın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bölgenin en büyük futbol turnuvasını gerçekleştirdiklerini söyledi.

12 yıldır aralıksız turnuvanın devam ettiğini söyleyen Başkan Kocamaz, “Bugün burada 12’ncisini tertip ettiğimiz köyler arası ligde geçmişten bu yana emek veren, ter döken bütün insanlarımıza teşekkür ediyorum. Burada esas gaye, hepsi Tarsuslu olsa da yıllardır birbirini görmeyen, birbirini tanımayan, artık unutulmaya yüz tutmuş dostlukların kardeşliklerinde geri plana itildiği, ekonomik sıkıntıların, beklentilerin çıktığı ön planda, insanlarımızı bir araya getirip, hem barış içerisinde yarıştırmak hem  kaynaştırmak istiyoruz. Bu etkinliğinin  yapılmasındaki ana gayede budur” dedi.

Başkan Kocamaz, maçların Tarsus Belediyesi tarafından yaptırılan  ve tamamı çim saha olan Kırklarsırtı, Faruk Sodan, Erkut Kuzeyman, 27 Aralık, Mithatpaşa, Yunus Emre ve Belediye Spor tesislerinde oynanacağını söyledi.

Turnuvanın ilk maçında Dedeler ve Boğazpınarı köyleri karşılaşırken, maçın başlama vuruşunu Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Vural yaptı. Turnuvanın ilk maçında Boğazpınarı, Dedeler Köy takımını 9-0 yendi.

4 grupta 27 köy takımının mücadele edeceği turnuva sonunda dereceye giren ve şampiyon takıma kupa, madalya ve 1.500,00 TL, 2. olan takıma kupa, madalya ve 1.000,00 TL, 3. olan takıma kupa, madalya ve 500,00 TL ve centilmen takıma ise kupa ile 500,00 TL para ödülü verilecek.