• 105-pazarci-esnafina-diksiyon-dersi.html

  

PAZARCI ESNAFINA DİKSİYON DERSİ
Meryem Elmastas 493692 11.01.2011

     Ankara Yeni Mahalle Belediyesi örnek bir davranış sergileyerek pazarcı esnafına 4 ay sürecek diksiyon ve davranış biçimleri konusunda ders verileceğini açıkladı.

     Müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla verilecek eğitim boyunca pazarcı esnaflarına görgü kurallarından tutunda diksiyona, halkla ilişkilerden, davranış biçimlerine kadar çeşitli konularda ders verilecek.

     Ankara Yeni Mahalle Belediyesinin de tespit ettiği gibi pazar yerleri, hem üretici açısından hem de tüketici açısından çok önemli alanları oluşturuyor. Büyük Marketlerin daha çok pazar esnaflarına darbe vurduğu göz önüne alınacak olursa pazar esnaflarının kollanması ve yaşatılması kaçınılmaz olarak değerlendiriliyor. Çünkü vatandaşlarımız pazar yerlerinde daha taze ve daha uygun fiyatlara çeşitli ürünler bulurken halka daha kaliteli hizmet adına bu uygulamanın her yerde başlatılması uygun bulunuyor. Doğru ya,.. Tarsus Belediyesi de bu uygulamayı hem Pazar esnafına sahip çıkmak, hem de halka daha kaliteli hizmet sunmak adına kentimizde başlatamaz mı, ne dersiniz ?..
 
 

Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi